Ozdoba każdego ogrodu


Ozdoba każdego ogrodu – grill murowany z cegły

grill ogrodowy murowany

Ozdoba ogrodu – porządny grill

Ogrodowy grill, wybudowany np. z cegły klinkierowej, może być fantastyczną ozdobą każdej działki czy ogrodu, służącą nam przez długie lata.

Odpowiednio zaprojektowany i wykonany z pomysłem grill ogrodowy betonowy, może stać się czymś więcej niż tylko ogrodową kuchnią. Bywa, że staje się atrakcją ogrodu, wokół której można zaaranżować miejsce wspólnych spotkań, wspólnych posiłków oraz ogrodowych przyjęć. Grill murowany, jako przyrząd do obróbki termicznej, możemy kupić w markecie, jednak nie daje on żadnego uroku działce. Dlatego większa przyjemność i satysfakcja będzie, gdy wymurujemy go sami.
Zanim jednak zabierzemy się za tworzenie grilla z cegły, musimy pamiętać o kilku sprawach. Najlepszą lokalizacją murowanego grilla będzie miejsce blisko tarasu, na którym chętnie jadamy posiłki, mając tym samym bliżej do kuchni po niezbędne przybory.

Grill z cegły – centrum ogrodu

Oczywiście lokalizacja w innej części ogrodu czy też działki, jest jak najbardziej dozwolona. Jednak ta będzie potrzebowała więcej pracy, bo wraz z grillem przydałoby się miejsce na stół, zadaszenie i kawałek utwardzonej powierzchni. Należy także zadbać o to, aby zapachy oraz odgłosy nie zakłócały spokoju sąsiadom, a także, aby nad paleniskiem nie rozpościerały się drzewa. Materiały użyte do budowy grilla ogrodowego muszą być mrozoodporne, wytrzymałe na wysoką temperaturę oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Wybierz najlepszy grill dla siebie

Przeważnie murowany jest grill z cegły klinkierowej lub np. polnych kamieni. Ruszt i palenisko powinny być trwałe i nierdzewne. Aby ogień dobrze się palił, na płycie paleniska należy wykonać przewierty, które zapewnią przepływ powietrza, czyli lepszy ciąg. Obok komory z paleniskiem warto umieścić blat do przygotowywania potraw (przynajmniej z jednej strony), a pod blatem komorę do przechowywania węgla drzewnego lub drewna. Blat powinien być łatwy w utrzymaniu czystości oraz odporny na czynniki atmosferyczne. Wysokość grilla z cegły trzeba dostosować do wzrostu osoby najczęściej zajmującej się przygotowywaniem potraw, aby było tej osobie wygodnie i tzw. do ręki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.