Peruki z prawdziwych włosów – nowoczesne i naturalne

Peruki nie kojarzą nam się zbyt dobrze, chociaż mają wiele zastosowań. Są przecież kolorowe peruki zakładane dla zabawy na bale kostiumowe, popularne zwłaszcza w okresie karnawału, są peruki sędziowskie, stosowane w angielskim systemie sądowniczym. Jednak w większości przypadków noszenie peruki podyktowane jest czasowym lub trwałym wyłysieniem, które chcemy ukryć przed światem.

Historia peruk sięga czasów starożytnego Egiptu, a wielką popularność w czasach nowożytnych zawdzięczają Ludwikowi XIV. Jak się okazuje, peruki chętnie nosiły zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Włosy najczęściej tracimy ze względów zdrowotnych – może to być reakcja organizmu na terapię medyczną (w przypadku nowotworów), wynik jakiejś choroby lub np. efekt działania hormonów – jak w przypadku łysienia androgenowego. Mówi się także o uwarunkowaniach genetycznych. Walka z łysieniem może przynieść różne efekty, w zależności od jego przyczyny. Często po skończonej kuracji włosy odrastają, choć trwa to zazwyczaj kilka miesięcy. W niektórych przypadkach jednak łysienie jest procesem nieodwracalnym i trwałym, a peruka jest w takiej sytuacji jedynym dostępnym rozwiązaniem.

Nowoczesne peruki

Na szczęście na rynku są już nie tylko staromodne, tradycyjne peruki i tupety, ale także nowoczesne systemy – peruki z prawdziwych włosów, które wyglądają zupełnie naturalnie. Nie są widoczne gołym okiem, można je dowolnie przeczesywać, łącznie ze zmianą przedziałka, układać według uznania itp. Najważniejsze, że w takiej peruce naturalnej można czuć się swobodnie, można w niej spać, uprawiać aktywność sportową, bez strachu, że coś się obsunie i peruka spadnie z głowy. Systemy zakładane są na stałe – trzeba je tylko co jakiś czas poddawać regeneracji, pielęgnacji itp. Można je również ciąć i modelować, jak swoje pierwsze włosy, z zastrzeżeniem, że te drugie nie odrosną.

Oprócz całościowych systemów peruk naturalnych, na rynku dostępne są także różnego rodzaju dopinki, zagęszczacze, systemy przedłużania włosów, które są rozwiązaniami pośrednimi, uzupełniającymi nasze naturalne włosy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.