Czy na pewno wiesz jakie buty damskie na imprezę?

Jesteś osobą towarzyską, ba, duszą towarzystwa? Nie możesz sobie więc pozwolić na wpadki z tytułu źle dobranego obuwia. Buty muszą być idealne pod każdym względem, nie tylko dobrze dopasowane, ale też modne. Muszą bowiem spełnić dwa zadania – z jednej strony muszą być idealnie skomponowane z całością modnej stylizacji, zaś z drugiej komfort ich noszenia musi być wyjątkowy, bo przecież bawisz się całą noc.

Buty na imprezę to buty do zadań specjalnych. Różnią się od tych codziennych wzorem, kolorem i materiałem, z którego zostały wykonane. Istna wariacja nieprzypadkowych wzorów i kolorów.

Nie byle jaki kolor

W tym sezonie króluje kolor żółty, choć nie tylko, jednak na imprezę będzie on idealny.
Jego znaczenie i sposób oddziaływania na innych ludzi może wprawić w dobry nastrój i pomoże wyróżnić się z tłumu. Jest to kolor szczęścia i pasuje do większości butów damskich przeznaczonych na imprezę. W żółtym pięknie wyglądają szpilki na wysokim lub niskim obcasie a także sneakersy. Ciekawie wyglądają również buty z abstrakcyjnymi wzorami z dominacją żółci, jednak należy zachować ostrożność w łączeniu ich z ubiorem, bowiem nieumiejętne zestawienie mocno nasyconych kolorów może wprowadzić chaos w całej stylizacji. Uzyskamy tzw. efekt papugi. Kobiety z temperamentem mają jednak w czym wybierać.

Rockowo i szałowo

Niektóre dziewczyny lubią mocne akcenty, dla nich właśnie przeznaczone są buty z ćwiekami i dżetami. Najciekawsze i najbardziej poszukiwane to te, które mają „najeżone” obcasy. Takie buty pasują do legginsów i sukienek. Kompozycje stylistyczne z wykorzystaniem takiego obuwia pozwolą wyróżnić się z tłumu niejednej odważnej dziewczynie. Tak charakterystyczny rockowy akcent niesie jednak ze sobą pewne zagrożenia, należy zdawać sobie sprawę, że cała stylizacja również musi być skomponowana z „pazurem”.

Dla wygodnych

Na imprezę można również założyć obuwie o charakterze sportowym. Te również powinny
być wyjątkowe. Na jednym z ostatnich pokazów Karla Lagerfelda sportowe obuwie, nawet
w połączeniu z eleganckim ubiorem, może stać się bardzo ciekawe. Takie buty są wyjątkowe
z jeszcze jednego ważnego powodu, a mianowicie – są wygodne.
Jeśli nie potrafisz stworzyć modnej stylizacji z obuwiem sportowym, na pomoc mogą przyjść workery, które doskonale nadają się na imprezę w plenerze. Ich zaletą jest wygoda i możliwość stworzenia freestyle’owej stylizacji. Jeśli impreza będzie odbywała się do rana to takie obuwie zapewni wygodę stopom przez wiele godzin.

Oczywiście nie ma uniwersalnej recepty na idealne dopasowanie butów do stylizacji. Każde zestawienie może zostać poddane subiektywnej krytyce, szczególnie wtedy, gdy cała stylizacja budzi emocje. Dlatego to ważne, aby nie tylko obuwie, ale i cała stylizacja wyrażała niekłamaną osobowość.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.