Piaskowiec i inne kamienie naturalne

Piaskowiec, marmur, granit, wapień to tylko niektóre z rodzajów skał, które zaliczane są do tzw. kamieni naturalnych. Każdy z nich jest doskonałym materiałem, który możemy użyć do ozdobienia swojego domu. Który z nich będzie najlepszy dla Ciebie?

Oczywiście na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i każdy musi odpowiedzieć na nie sam. Każdy z tych kamieni może trafiać w inne gusta, każdy inaczej wygląda i ma inne właściwości. Jedno jest pewne, kamienie te doskonale nadają się do zdobienia domu, ale o tym później.

Piaskowiec

Jest to jeden z najbardziej porowatych rodzajów kamienia. Skutkuje to tym, że piaskowiec jest skałą, która jest bardzo nasiąkliwa, czyli podatna na działanie wilgoci. Jest to jednak kamień bardzo ładny, który doskonale pasuje niemal do każdego wnętrza.

Marmur

Innym bardzo popularnym kamieniem jest marmur. Mimo że jest on podatny na matowienie oraz ścieranie, należy do jednych z najczęściej wybieranych kamieni ozdobnych. Występuje w wielu kolorach oraz posiada różne wzory, każdy więc bez problemu dopasuje go do swojego gustu i potrzeb.

Granit

Jest to kamień nieco podobny do omawianego wcześniej marmuru. Jest jednak od niego bardziej wytrzymały. Jest jednak odporny na działanie wilgoci, co zwiększa jego możliwości użycia. Podobnie jak marmur występuje w wielu odmianach kolorystycznych.

Wapień

Niekiedy może przypominać nieco piaskowiec, jest jednak skała nieco inną. Występuje w formie miękkiej oraz twardej. Może być też jednolity lub posiadać naturalne wzory mineralne. Jest to bardzo ciekawy rodzaj kamienia, który zapewne przypadnie do gustu nie jednemu właścicielowi domu.

Gdzie ich użyć?

Zastosowanie kamieni naturalnych jest bardzo wiele najpopularniejsze z nich to:
Kamienna podłoga – doskonale wygląda i dodaje naszym czterem kątom charakteru, Musimy pamiętać jednak o tym, żeby wybrać taki rodzaj kamienia, który nie jest zbyt podatny na ścieranie oraz odpowiednio go zabezpieczyć.
Kamienna ściana – kamienna ściana to również bardzo ciekawy pomysł na zastosowanie kamieni naturalnych takich jak piaskowiec. Tutaj musimy pamiętać tylko o odpowiednio mocnym kleju, który dopasowany jest do rodzaju kamienia, który chcemy przytwierdzić do ściany.

Czytaj więcej na: piaskowiec

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.