Pielęgnacja skóry

Jeśli chcemy, by nasza skóra ładnie się prezentowała, a jednocześnie chcemy utrzymać nasze organizm w zdrowiu, musimy stawiać na odpowiednie kosmetyki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że skóra jest bardzo ważnym elementem naszego ciała, który uczestniczy zarówno w układzie oddechowym naszego ciała, jak i wydalniczym. Skóra sama pobiera tlen do komórek przez co uczestniczy w wymianie tlenowej naszego organizmu.

Jeśli stale używamy bardzo grubej warstwy kremów i innych kosmetyków, nasza skóra nie jest w stanie oddychać, co bardzo szybko jest w stanie prowadzić do jej starzenia się. Komórki skóry potrzebują tlenu do odżywiania się oraz do funkcjonowania. Z tlenu komórki skóry czerpią również energię. Z tego powodu warto jest pozwolić naszej skórze na oddychanie. Jeśli chodzi o wydalanie to skóra uczestniczy w tym układzie w znacznym stopniu. Poprzez skórę usuwanych jest z naszego organizmu wiele toksyn w postaci potu oraz łoju. Jeśli poprzez skórę nie mogą być usuwane toksyny odkładają się one w naszym organizmie, co może prowadzić do pogorszenia się stanu naszego zdrowia.

Obecnie możemy korzystać z wielu ciekawych produktów, jak plastry Aikido, które pozwalają na przyśpieszenie usuwania toksyn z organizmu. Najlepszym rozwiązaniem jest pozwolenie na to, by skóra sama usuwała w sposób naturalny toksyny z organizmu. Jeśli, jednak chcemy przyśpieszyć ten proces lub przez długi czas używaliśmy wielu kosmetyków ograniczając usuwanie toksyn przez skórę, warto jest postawić na produkty, które pozwalają przyśpieszyć proces ich usuwania z organizmu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.