Plakaty dla dzieci – aranżacja bez tajemnic

plakat-dla-dziecka

Często po zakończeniu remontu pomieszczenia, okazuje się, że zostaje nam pusta ściana i nie mamy pomysłu na jej zagospodarowanie, zdarza się, że decydujemy się wówczas np. na półki, na których ustawiamy kwiaty lub reprodukcje obrazów, jednak w przypadku urządzania pokoju dla dziecka może to nie być dobry wybór. Ciekawą alternatywą dla takich dekoracji są plakaty, które będą nie tylko bezpieczniejsze, ale i znacznie ciekawsze dla małych lokatorów.

Plakaty pasują do każdego wnętrza, idealnie komponują się ze stylem klasycznym, retro, nowoczesnym czy skandynawskim, coraz częściej są wykorzystywane jako skuteczny sposób urozmaicenia pomieszczeń. W przypadku gdy bierzemy pod lupę plakaty dla dzieci, nie chodzi już wówczas jedynie o dekorację, posiadają one wiele zalet, które zdecydowanie przemawiają za tym, by umieścić je na ścianach dziecięcych pokoi.

plakaty-dla-dziecka

Przede wszystkim silnie oddziałują na wyobraźnię, dużą rolę odgrywa tutaj różnorodność wzorów i deseni. Dostępny jest szeroki wachlarz możliwości, od motywów przedstawiających naturę i zwierzęta, przez komiksy i bajki, po geometrię. Uniwersalne i pasujące zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki, będą obrazki przedstawiające np. misie oraz te utrzymane po prostu w pastelowej tonacji. Lepiej wybrać te w stonowanych barwach, gdyż nie będę one rozpraszać, a jedynie oddziaływać podświadomie na nasze pociechy.

Starszym dzieciom możemy natomiast zaproponować bardzo modne w ostatnim czasie wzory skandynawskie, utrzymane w minimalistycznym stylu. Plakaty dla dzieci dobrze wyglądają zarówno pojedynczo, jak i zestawione razem (w formie małej galerii czy kolażu), co daje możliwość wprowadzania ciągłych zmian, dzięki czemu ściana za każdym razem może przybierać inny charakter. Ich cena jest niska, a szybkość i łatwość z jaką można odmienić całe pomieszczenie, tym bardziej zachęca do zdecydowania się na ten sposób aranżacji. Zmiany można dokonywać stopniowo, wraz z dojrzałością i rozwojem dziecka, dostosowując je do jego wieku czy pogłębianych zainteresowań i pasji. Tak udekorowane pomieszczenie sprawia wrażenie przytulnego i ciepłego, wprowadzenie np. ulubionych zwierzątek, może zbudować pewną aurę bezpieczeństwa, dzięki której maluch będzie czuł się spokojny i zrelaksowany.

Plakaty dla dzieci dobrane w przemyślany sposób, mogą również pełnić rolę edukacyjną. Poprzez wzbudzenie ciekawości, zachęci je do odkrywania świata i poznawania otoczenia. Zastosowanie natomiast motta czy sentencji na plakatach w pokoju młodzieżowym, z którym dziecko się utożsamia, może stanowić motywację do nauki i rozwijania pasji.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.