Płaszcze damskie – jaki wybrać materiał?

W najnowszym sezonie Wiosna – Lato 2014 rynek odzieżowy zasypuje nas całą masą kolorów i wzorów. Wybierając odzienie wierzchnie bez względu na to, czy to będzie kurtka, czy płaszcz zwróćmy szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Płaszcze damskie nie mogą być tylko ładne. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, czy materiał nie łapie wszystkich paprochów, jakie napotka na drodze. Jest to niezmiernie kłopotliwe zwłaszcza jeśli wybieramy ciemne kolory. Drugim, ważnym czynnikiem jest to, czy płaszcz bardzo się gniecie. W tym przypadku Pięknie będzie wyglądał tylko na manekinie. Kiedy się o coś oprzemy, czy też usiądziemy na ławce nasza wiosenna kreacja będzie się nadawała do odprasowania. I trzeci czynnik, czy trzeba go odnosić do pralni, czy po prostu możemy go wrzucić do pralki.  To też bardzo ułatwi nam jego eksploatację. Poniżej proponujemy kilka rozwiązań.

Zartex

Gabardyna – to tkanina tkana w bardzo charakterystyczny sposób. Wykonuje się ją z wełny, bawełny, wiskozy, bądź włókien syntetycznych. Komfort użytkowania zapewnia dodatek elastanu.
Aksamit – materiał mimo iż elegancki i stylowy najczęściej „obłazi”. Dlatego też z pełnym powodzeniem można go stosować do wykonywania ozdobnych wstawek np. klap.
Żakard – tkanina bardzo wzorzysta. W zależności od zastosowanego motywu sprawdza się świetnie zarówno w bardzo eleganckich płaszczach, jak i tych zakładanych na co dzień.
Tweed – ciesząca się coraz większą popularnością tkanina pochodząca ze Szkocji. Kiedyś używana jedynie do męskich strojów dzisiaj cieszy się również uznaniem kobiet. Jej najpowszechniejszym wzorem jest skośny splot w jodełkę.

Istnieje bardzo wiele możliwości, a każdy sklep, czy producent kurtek/płaszczy na pewno odpowie na nasze potrzeby. Cokolwiek wybierzemy pamiętajmy, aby było radośnie i kolorowo. W końcu to wiosna!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.