Płytki do wykończenia wnętrz

Podczas urządzania własnych czterech kątów napotykamy na wiele trudności i musimy w stosunkowo niedługim czasie podjąć wiele decyzji, które będą miały swoje konsekwencje przez lata.

Szukając płytek do łazienki, kuchni, czy na podłogę lub taras, rozpatrujemy zazwyczaj propozycje aranżacji wielu producentów. Większość firm kładzie nacisk na atrakcyjne wzornictwo, pozwalające uzyskać niebanalne rozwiązania. Niestety nie zawsze ładne z wyglądu płytki są trwałe i odporne na zróżnicowane warunki ich użytkowania. Zanim podejmiemy więc decyzję dotyczącą ich wyboru, warto poświęcić parę chwil na przeczytanie opinii o danym produkcie, a także zwrócić szczególną uwagę na zalecenia ich producenta.

Łaz

Płytki do wykończenia wnętrz

Najlepszym rozwiązaniem jest glazura czy terakota znanych firm, które od lat mają ugruntowaną pozycję na rynku. Nawet najlepsze z nich nie oferują jednak uniwersalnych okładzin ściennych czy podłogowych, więc koniecznie trzeba czytać oznaczenia na opakowaniach glazury, terakoty czy gresu. Na zewnątrz należy montować płytki mrozoodporne o zwiększonej twardości. Podłogi powinny być wykonane z terakoty charakteryzującej się odpornością na ścieranie oraz zarysowanie. Nie bez znaczenia jest również klej oraz fugi, jakich użyjemy do montażu.

Dużą popularnością cieszą się płytki Nowa Gala, które są produkowane od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Firma kładzie duży nacisk na ich jakość, dostosowując jednocześnie wzornictwo do światowych trendów modowych. Niezależnie od tego, czy kupimy płytki marki Nowa Gala, czy innego producenta, należy pamiętać, żeby dobierać je z jednej partii. Inaczej będziemy narażeni na różnicę w odcieniach, którą ciężko będzie ukryć, zwłaszcza przy dużej powierzchni podłóg czy ścian.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *