Podstawowe akcesoria do rowerów

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą rowerową często na wstępie mają jedynie tzw. „goły” rower i nie bardzo wiedzą, w co jeszcze warto go wyposażyć. Tymczasem na rynku mamy bardzo szeroki wybór w kategorii akcesoria rowerowe. Aby je nabyć najlepiej odwiedzić sprawdzony sklep rowerowy działający w Internecie, gdyż jak wiadomo ceny są tam naprawdę atrakcyjne.

Przemieszczając się rowerem potrzebujemy przewozić ze sobą różne przedmioty, dlatego warto zakupić sakwy, plecaki czy torby rowerowe. Szczególnie polecane są sakwy montowane na kierownicy. Należy wybrać model z materiału odpornego na przemiękanie. Będzie to doskonały sposób na przechowywanie pieniędzy czy dokumentów. Małe sakwy łatwo się zdejmuje i zawsze należy je zabierać ze sobą, gdy wchodzimy na przykład do sklepu. Na większe wyprawy przydają się specjalne torby rowerowe, które są stabilne i pozwalają na równomierne rozmieszczenie bagażu.

Jeżdżąc rowerem musimy być przygotowani na różne awaryjne sytuacje. Właśnie dlatego należy wozić ze sobą podstawowe narzędzia i części do rowerów. W trasę zabieramy więc zapasową dętkę, pompkę rowerową i komplet narzędziowy, a w nim: śrubokręty i klucze imbusowe.

Pozostałe akcesoria rowerowe, jakie przydadzą się każdemu rowerzyście to bidon, zabezpieczenie roweru i licznik. Bidony na picie występują w wersji z termosem, dzięki czemu w trasę można zabrać ciepły lub zimny napój. Osoby, które nie lubią bidonów mogą sobie sprawić specjalny koszyk na wodę w butelce.

Zawsze warto zadbać też o dobre zabezpieczenie, nawet jeśli rower zostawimy tylko na chwilę. Odradza się wszelkie popularne linki, gdyż są one łatwe do przecięcia. Zdecydowanie najlepiej wybrać zabezpieczenie typu u-lock. Wreszcie, aby uatrakcyjnić sobie jazdę warto mieć ze sobą licznik rowerowy. Powie nam on jaki dystans przejechaliśmy, jaka była średnia prędkość oraz ile kalorii udało się spalić.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.