Poduszki masujące: co i jak?

Jak zdecydowana większość urządzeń do masażu, poduszki do masażu są przez nas używane, ale w naprawdę ograniczonym zakresie. Fakt faktem, że jest to głównie fakt kulturowo, gdyż w naszej części globu nie zwykło się „wierzyć w masaże”, ani uznawać ich za integralną część medycyny, ale w globalizującym się coraz bardziej świecie mamy naprawdę sporo pola do nadrobienia. Najważniejsze jest to, że mówimy tutaj o realnej pomocy dla samych siebie, więc naprawdę warto byłoby się przyjrzeć temu, co do zaoferowania nam mają poduszki masujące.

Poduszki tylko z nazwy?

Nazwa faktycznie jest tutaj trochę myląca, ale ma bardzo mocne podłoże i w faktach i w historii. Chodzi bowiem o to, że poduszki masujące nie są do końca poduszkami, chociaż w ten sposób zaczynały. Najstarsze urządzenia tego typu miały charakter poduszek zakładanych na kark i ramiona w czasie siedzenia, które masowały potem właśnie tą część ciała, dzięki czemu możliwa była redukcja stresu wywołanego długim dniem. Poły to stosunkowo miękkie worki z urządzeniem w środku, więc faktycznie była to poduszka.

poduszki masujące W dzisiejszych czasach dalej mówi się o poduszkach i prawdopodobnie właśnie ze względu na taką nazwę, nawet bardziej, niż ze względów praktycznych, poduszki do masażu dalej produkuje się na wzór i podobieństwo ich klasycznych pierwowzorów. Jeśli liczymy na wyspanie się na takiej poduszce, nie tędy droga. Byłoby to w ogóle marnowanie jej potencjału.

Poduszki masujące i sposób masażu

Istnieją oczywiście bardzo różne poduszki do masażu i posiadać mogą one bardzo różne mechanizmy masujące, ale prawda jest taka, że ich zdecydowana większość to po prostu różne podejścia do tej samej metody. Jest to jak najbardziej uprawomocnione, ponieważ stosowane głowice masujące są po prostu bardzo skuteczne, a od momentu, kiedy nasi naukowcy nauczyli się stosować systemy wibracyjne w poruszających się ruchem kolistym głowicach, można uzyskiwać naprawdę znakomite efekty masażu domowego, które bardzo często nie ustępują nawet w najmniejszym stopniu temu, na co można liczyć w przypadku korzystania ze specjalistycznych salonów masażu.

Strefy masażu

Koniecznie trzeba wiedzieć, że współczesne poduszki do masażu, przynajmniej te lepsze, wcale nie muszą swojego wpływu na nasze ciało ograniczać tylko i wyłącznie do okolic karku i ramion. Współczesna poduszka do masażu może być oczywiście stosowana na ból karku, ale jest to tylko i wyłącznie jej pierwsze zastosowanie. Dobre urządzenie powinno być przystosowane do masowania także lędźwiowego odcinka kręgosłupa i ud, a jeszcze lepsze urządzenia będą w stanie masować nasze łydki, stopy, dłonie, a czasami nawet inne części ciała. Wszystko zależy od skomplikowania danej poduszki masującej i krótko mówiąc, ceny, jaką przyjdzie nam za nią zapłacić. Najprostsze modele potrafią być bardzo tanie, a najdroższe są zdecydowanie za wysoko wyceniane, jak na ich realne możliwości.

Bartosz Nowak

Pracuję w firmie oferującej sprzęt masujący oraz rehabilitacyjny. Interesuje mnie fizjoterapia, sposoby walki z bólem pleców i bólem kręgosłupa. Ponadto, podróże, IT, SEO, sport i dobra książka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.