Poduszki medyczne – najważniejsze informacje

poduszki medyczne

Dziś na dolegliwości związane z kręgosłupem skarżą się coraz młodsi pacjenci. Szacuje się, że na schorzenia kręgosłupa cierpi ok. 80% społeczeństwa w wieku 25-60 lat, a statystyki z każdym dniem ulegają zmianie. Dziś więc szczególnie ważna jest profilaktyka. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki medyczne do spania. My postanowiliśmy powiedzieć o nich nieco więcej.

Co to są poduszki medyczne?

O poduszkach medycznych bardzo często mówi się w kontekście poduszek ortopedycznych, gdyż mają praktycznie takie same właściwości. Przede wszystkim poduszki gwarantują wysoką jakość snu. Pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej pozycji. Dzięki nim rano budzisz się wypoczęty i gotowy do działania – poduszki bowiem redukują napięcie mięśni, zwłaszcza w okolicach pleców, szyi i karku. Najważniejsze, że znacząco minimalizują ryzyko wielu schorzeń i wad postawy.

Poduszki medyczne – co należy wziąć pod uwagę przed kupnem?

Przede wszystkim wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od postawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam kształt poduszki dopasowuje się do pozycji w której śpisz.

Rodzaje poduszek medycznych

Zatem jeśli śpisz na boku to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie poduszka, z dodatkowym, pełnym wyprofilowaniem w kształcie wałka. Wspomniane wyprofilowanie znajduje się w okolicach kręgosłupa szyjnego. Poduszki utrzymują neutralne ułożenie głowy, ponadto doskonale wypełniają przestrzeń pomiędzy kręgosłupem, a barkiem. W przypadku spania na plecach zaleca się poduszkę nieco niższą, z delikatnym wyprofilowaniem na samym środku. Podobnie głowa utrzymana jest w prawidłowej pozycji, ponadto kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty do góry. Dla śpiących na brzuchu jest model płaski – czyli poduszki w kształcie gwiazdy. Tego typu poduszki przede wszystkim minimalizują szkody spania w tej pozycji. Bardzo ważna jest twardość poduszki – ta powinna być dopasowana pod indywidualne potrzeby klienta.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.