Polerowanie lakieru samochodowego – krok po kroku

polerowanie lakieru samochodowego

Polerowanie lakieru swojego samochodu kilka razy w ciągu roku przyczyni się do przedłużenia życia i piękna farby na zewnątrz. Polerowanie jest bardzo często zapominanym etapem mycia oraz woskowania auta, ale jeśli już zdecydujemy się na to i zrobimy to prawidłowo, to wykończenie samochodu znacznie wzrośnie na jakości.

Dokładne polerowanie lakieru samochodowego usunie trwale związane zanieczyszczenia powierzchniowe oraz podpowierzchniowe wad lakierniczych oraz przygotuje połysk powierzchni do stosowania wosku. Udane polerowanie samochodu może być wypełnione przez wszystkich chętnych do wywierania trochę czasu oraz energii. Przeczytaj poniższe rady, a polerowanie lakieru samochodowego stanie się dla Ciebie łatwe, a zarazem niezbędne przy każdej pielęgnacji auta.

Zacznij od dokładnego umycia pojazdu, aby usunąć wszystkie zabrudzenia z polerowanej powierzchni oraz zanieczyszczeń. Podczas mycia należy używać czystej gąbki samochodowej oraz odpowiedniego środka do mycia, aby zapobiec zarysowań na lakierze samochodu. Należy usunąć trwale przytwierdzone ciała obce, takie jak odpryski z drogi lub smoły soku z drzew, po zamontowaniu z wyszczególnieniem gliny. Czytaj instrukcję wszelkich preparatów, z których będzie korzystał, aby wykonać odpowiednio wszystkie etapy stosowania takiego środka.

Po dokładnym myciu auta przyszedł czas na jego dokładne wysuszenie. Możesz poczekać, aż pojazd sam wyschnie jednak zajmuje to sporo czasu. Możesz jednak również przyspieszyć ten etap używając motoryzacyjnej szmatki. Należy sprawdzić czy szmatka się nie szarpie lub ciała obce nie są przenoszone na powierzchnię pojazdu przed kolejnym etapem.

Zastosuj lekki ścierny aplikant pianki. Łagodne środki ścierne pomogą usunąć nękające obszary na powierzchni farby oraz przywróci doskonałe wykończenie dla prawidłowego wosku lub aplikacji uszczelniacza. Polerowanie lakieru samochodowego musi odbywać się na zasadzie małych części. Użyj pokrywacza, zróżnicowanych pociągnięć, które zapewnią, że krawędzie wszystkich defektów podpowierzchniowych są równomiernie zaokrąglone. Pozostałości należy wypolerować suchym ręcznikiem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.