Pompy ciepła – ekologia i ekonomia

Oszczędność energii w standardzie!

Nasza nowa pompa ciepła do przygotowywania ciepłej wody użytkowej – Krommler BPC podgrzewa ciepłą wodę użytkową wykorzystując do tego celu energię cieplną z powietrza atmosferycznego lub wentylacyjnego budynku. Do podgrzania wody potrafi ona pozyskać aż 80% energii cieplnej z natury, dzięki czemu koszty przygotowania c.w.u. można obniżyć nawet o 80%! Dzięki swej wyjątkowej konstrukcji nasze urządzenie może osiągać sprawność COP w zakresie od 3 do 4,5 (300%-450%!). Zakres temperatury powietrza zasysanego przez pompę ciepła mieści się w granicach od -3°C do +40°C, co sprawia że nasza pompa z dużym powodzeniem może pracować nieprzerwanie przez cały rok – wykorzystując ciepło z pomieszczeń budynku, np. pralni, garażu, czy kotłowni. Pompa ciepła Krommler BPC standardowo podgrzewa wodę użytkową do temperatury +55°C.

Pompa ciepła Krommler BPC do podgrzewania c.w.u. potrafi w pełni zabezpieczyć całkowite potrzeby domu jednorodzinnego na ciepłą wodę użytkową. Dzięki zastosowaniu naszej pompy ciepła, można jednocześnie bardzo oszczędnie podgrzewać ciepłą wodę użytkową, a także dodatkowo osuszać i minimalnie schładzać inne pomieszczenia latem!

 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Soltherm napisał(a):

    Ciekawe rozwiązanie, lecz w dzisiejszych czasach liczą się hybrydy pomp ciepła z kotłem kondensacyjnym to prawdziwa przyszłość. Firma Daikin w kwietniu 2014 wprowadziła właśnie te urządzenia na rynek polski inne firmy z tego co mi wiadomo też gonią za tymi rozwiązaniami, więc za niedługo one będą królować moim zdaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.