Popularne miejsce wypoczynku nad morzem

Nad naszym morzem jest wiele magicznych miejsc, które każdego roku przyciągają rzesze turystów. Jednym z bardziej popularnych jest Ustronie Morskie. Wieś położona jest w zachodniej części Wybrzeża Słowińskiego, niedaleko na wschód do Bałtyku uchodzi rzeka Czerwona. Obecnie częścią tego uzdrowiska jest również Krasnobrzeg, Chróstowo i Stęszyce. Teren Ustronia Morskiego został objęty obszarem chronionego krajobrazu, w ramach Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.

Wczasy w Ustroniu Morskim są niezwykle modnym sposobem na lato. W rozlicznych hotelach, sanatoriach, pensjonatach, kempingach i prywatnych kwaterach spędzają wakacje dziesiątki tysięcy turystów. Na ich potrzeby w sezonie letnim otwiera się wiele lokali gastronomicznych. Niestety poza sezonem letnim nie ma tam zbyt wielu atrakcji dla potencjalnych gości. Poza wakacjami, jedynymi przyjezdnymi są zazwyczaj kuracjusze z sanatoriów, których kilka znajduje się w okolicach.

Magnesem, który przyciąga turystów i sprawia, że wczasy w Ustroniu Morskim są wyjątkowe jest bardzo piękna plaża. Kąpielisko Ustronie Morskie w latach 2006,2007, 2010, 2011 i 2012 zostało wyróżnione Błękitną Flagą. Europejski program Błękitnej Flagi ma za zadanie promować kąpieliska, w których woda spełnia założenia odpowiedniej dyrektywy Rady Europejskiej. Pod uwagę brane są kwestie oczyszczania wody w kurorcie i jakość wody w samym kąpielisku.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *