Pora na opony do skutera.

Któryś śród serwisów motoryzacyjnych wykonał ankietę, w jakiej to pierwsze z pytań dotyczyło wymienienia najistotniejszej części w całym uposażeniu skutera. Ostatnie stało się poproszeniem o wymienienie tej, która to w najmniejszej mierze przydatna jest w trakcie prowadzenia jednośladu. Powiedziawszy szczerze, to owe wskazania wyjątkowo mnie zadziwiły, ponieważ nie takich propozycji się spodziewałem. W pierwszej kategorii zatryumfowały opony do skutera, a drugim jej końcu znalazł się tłumik do skutera.

W moim mniemaniu najbardziej ważny bywa silnik, ponieważ to właśnie ten powoduje to, że jedziemy. Z drugiej strony, jedynie motor nic nie będzie mógł, jeśli nie użyjemy jakiegoś przełożenia napędu na coś, co będzie mogło nas prowadzić w przód. Dlatego można wytłumaczyć sobie to, że opony do skutera zaskarbiły sobie uznanie najpokaźniejszego grona fanatyków motoryzacyjnych. Zaś jeżeli mówimy o akcesoriach, bez jakich to umiemy sobie poradzić, to postanowienie o tym, iż na tym miejscu znalazł się tłumik do skutera, pokazuje mi jakieś pragnienie posiadaczy tych machin za hałasem wyłaniającym się z rury wydechowej.

Można też oczywiście na to popatrzeć bardziej przekornie i stwierdzić, że tłumik do skutera, bądź jego brak, nic nie zmienia, bowiem omawiany dwukołowiec i tak nie powoduje jakiegokolwiek hałasu. Tymczasem opony do skutera to najważniejsze co posiadać może ten typ pojazdu. W końcu silnik ma i tak kiepski, i z nim, czy bez tegoż, będzie jeździł w identyczny sposób, dlatego też takie ogumienie niezbędne będzie do tego, ażeby odróżnić go, od roweru, przykładowo.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Opony są bardzo ważne, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, gdyż to one utrzymują cały skuter na drodze. Są też ważne przy hamowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.