Posadzki malowane żywicą epoksydową

Znane, jako posadzki epoksydowe. Stosowane są, jako zamiennik do określonych uszczelniaczy, które nie posiadają określonego albo barwionego wykończenia. Posadzki epoksydowe są bardzo popularne w przemyśle, ale również znajdują zainteresowanie u szerszego grona odbiorców. Posadzki epoksydowe można znaleźć w garażach, miejscach pracy, basenach, a nawet, jako substytut kafelków w łazienkach. Czyste i gładkie powierzchnie świetnie się nadają do malowniczych aranżacji modernistycznych domów.

Posiadanie posadzki epoksydowej ma wiele korzyści. Klienci cenią sobie ich wybór za trwałość tego materiału, odporność na plamy i kurz, a także antypoślizgową nawierzchnię. Zastosowanie tej podłogi z pewnością rozjaśni wnętrze ciemniejszych pokoi. Posadzka ta odbija światło, co sprawia, że staje się optycznie jaśniejsza. Posadzki nie muszą być wyłącznie gładkie, mogą na niej również występować wzory. Nie ma też przeciwwskazań do zastosowania ich na zewnątrz.

Wykonanie posadzki epoksydowej można przeprowadzić używając różnych technologii. Najczęstsze używane przy ich produkcji to syntetyczny polimer, kwarc lub cienką milimetrowa powłoka.

Posiadacze starych, zaniedbanych czy wykruszonych podłóg betonowych, mogą zastosować posadzkę epoksydową z dodatkiem kwarcu, który posłuży za wypełnienie i wyrównanie powierzchni. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować kwarcu w miejscach o wysokim stopniu wilgotności. Kwarc jest głównie stosowany do dodania koloru powierzchni.

Podłoże wykonane w technologii epoksydowej są niebywale trwałe. Odporne na wycieki oleju, substancje chemiczne, takie jak benzyna lub kwaśne substancje.

Posadzki epoksydowe swą funkcjonalnością zdecydowanie wyprzedzają inne materiały podłogowe.

Posadzki epoksydowe są w ofercie łódzkiej firmy Epox

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.