Co jest potrzebne do otwarcia wypożyczalni aut?

Wypożyczalnia aut kojarzy się nam przede wszystkim z lotniskami, ale nie są to jedyne miejsca, w których możemy skorzystać z takiej usługi. Wypożyczalnie mają zwykle kilka punktów obsługi klienta. Ich oferta nie jest skierowana tylko do przyjezdnych, ale też osób pragnących wynająć auto na inne cele. Przykładem może być ślub i wesele, wydarzenie biznesowe lub konieczność zastąpienia samochodu oddanego do naprawy. Wypożyczalnia może być świetnym pomysłem na własną firmę. Warto zatem wiedzieć, co jest potrzebne do jej uruchomienia.

Kapitał

Wypożyczalnia aut to przedsięwzięcie, które wymaga dużych nakładów finansowych. Przede wszystkim trzeba zainwestować we flotę. Na początek może to być tylko kilka pojazdów, ale z czasem na pewno trzeba będzie zakupić nowe, celem poszerzenia oferty. Ponadto samochody muszą być gdzieś przetrzymywane, więc znaleźć trzeba odpowiedni lokal – punkt obsługi połączony z parkingiem.

Flota

Jak już wspomniano i co oczywiste, podstawą działania wypożyczalni są samochody. Ich rodzaj musi być dostosowany do grupy klientów, do których będzie kierowana oferta. Klienci biznesowi będą preferować eleganckie, wygodne auta, a klienci okazjonalni – niewielkie i zwrotne, idealne do jazdy po mieście. Każdy samochód musi być rzecz jasna ubezpieczony, warto też wykupić AC.
Wypożyczalnia aut

Kwestie prawne

Wypożyczalnia aut musi działać w oparciu o jasne zasady wynajmu. Regulamin i umowa muszą wyjaśniać wszystkie zasady, tak, by nie pozostawiać żadnych spornych kwestii. Dlatego na początku warto zainwestować w konsultacje z prawnikiem, który opracuje te dokumenty, zabezpieczając tak właściciela, jak klientów na wypadek wszelkiej ewentualności. Trzeba pamiętać, że auto może zostać skradzione, może ulec awarii i brać udział w kolizji. Regulamin musi to wszystko uwzględniać.

Partnerzy

Aby samochody zachowywały standard oczekiwany przez klientów, należy dbać o ich estetykę i stan techniczny. Warto zatem nawiązać stałą współpracę z warsztatem samochodowym (a najlepiej kilkoma, wyspecjalizowanymi), myjnią, a także stacją benzynową. Wtedy można liczyć na zniżki dla stałych klientów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.