Kiedy potrzebne są meble do kuchni na wymiar?

Meble do kuchni na wymiar

Część z nas ma to szczęście, że mieszka w stosunkowo niedawno wybudowanych blokach i domach jednorodzinnych, gdzie wszystkie pomieszczenia mają regularny kształt. Wymiary takich wnętrz pozwalają na ustawienie większości kompletów mebli dostępnych w sprzedaży. Niestety niektórzy nie mogą skorzystać z tego rozwiązania. Mowa tutaj o osobach, których mieszkania znajdują się w starym budownictwie. Niejednokrotnie obecne mieszkania powstawały tam na skutek podziału większego, kilkupokojowego mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza starych kamienic.

Nietypowa kuchnia

Dzieląc mieszkanie na dwa lub więcej mniejszych, trzeba było zadbać o to, by w każdym znalazła się kuchnia, łazienka i co najmniej jeden pokój. W większości przypadków oznaczało to, że np. łazienkę trzeba było urządzić w dawnej służbówkę, a kuchnię „wykrawano” tam, gdzie tylko była taka możliwość. W praktyce zatem kuchnia może mieć dowolny metraż, zarówno bardzo duży, jak i bardzo mały. To samo dotyczy kształtu – kuchnia może być wąska i długa lub mieć mnóstwo załamań, wnęk itp. A okno i wszystkie instalacje mogą znaleźć się w całkiem nieoczekiwanym miejscu.

Jakie meble?

W takiej kamienicy rozmieszczenie standardowego kompletu kuchennego z salonu meblowego jest po prostu niemożliwe. Może i szafki, blaty i sprzęty AGD dałoby się jakoś ustawić, ale byłoby to niefunkcjonalne i nieestetyczne. Dlatego idealnym rozwiązaniem są meble do kuchni na wymiar.

Meble kuchenne zamawiane na wymiar

Meble takie wykonywane są na indywidualne zamówienie. Ich wykonaniem zajmują się zarówno prywatni stolarze, jak i niektóre salony meblowe. Opcje takie znajdziemy po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „meble do kuchni na wymiar Kraków” lub podobnej. W każdym przypadku pracownik przyjeżdża, by osobiście zapoznać się z warunkami panującymi w danej kuchni, a także w celu wykonania dokładnych pomiarów. Następnie trzeba uzgodnić z zamawiającym wszystkie warunki, poznać jego oczekiwania i potrzeby. Oczywiście w wielu przypadkach trzeba wypracować kompromis między wymaganiami klienta a możliwymi technicznie do wykonania rozwiązaniami.

A co z estetyką?

Dobra wiadomość jest taka, że meble do kuchni na wymiar mogą wyglądać identycznie jak te w sklepie lub katalogu. Zostanie bowiem zachowany design, a jedynie rodzaj mebli i ich rozmieszczenie będzie dopasowane do konkretnej kuchni. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamawiający zaproponował własny projekt kuchni. Będzie to na pewno więcej kosztowało, ale w ten sposób kuchnia będzie idealnie skrojona na miarę danego mieszkania i jego mieszkańców.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.