Powszechne zaciąganie kredytów

Popularność różnego rodzaju kredytów stale rośnie. Z tej formy finansowania mogą korzystać osoby prywatne, a także małe i średnie firmy, oraz duże przedsiębiorstwa. Kredyty zaciągają także rządy państw. Każda firma chce się rozwijać, a wiadomo, ze bez gotówki nie są możliwe nowe inwestycje. I chociaż w ostatnim czasie kryteria dotyczące przyznawania przez banki kredytów ciągle są zaostrzane, to jednak ich ilość jest wciąż bardzo duża.

Dużą popularnością wśród obywateli cieszą się szczególnie mniejsze kredyty konsumpcyjne oraz duże kredyty hipoteczne. Dzięki tym drugim wielu z nas może sobie pozwolić na własne mieszkanie, o którym zawsze marzyli. Kredyty zaciągają Niemcy (bankkredit), Rosjanie (кредиты), Francuzi (crédit bancaire), Anglicy (bank credit), Łotysze (kredīts) i wiele więcej nacji.

Przy załatwianiu kredytu trzeba być bardzo ostrożnym i dokładnie czytać całą umowę, łącznie z regulaminem, by być świadomym wszelkich możliwych konsekwencji. Trzeba się dowiedzieć, jakie są warunki przyznawania kredytu (tzw. zdolność kredytowa, dodatkowe warunki, takie jak: wykupienie ubezpieczenia, założenie konta, wyrobienie karty kredytowej). Bardzo ważna jest kwestia oprocentowania kredytu, marży banku, pobieranej prowizji – to wszystko, co składa się na ponoszone przez klientów koszty. Te parametry zmieniają się bardzo często, zawsze jakieś banki oferują promocyjne warunki kredytowania, jednak aby się o tym przekonać, konieczna jest dokładna analiza porównawcza wielu ofert.

Jeśli już zdecydujemy się na konkretny bank, nie oznacza to wcale, że w tym banku na pewno taki kredyt zostanie nam przyznany. Bank bardzo skrupulatnie sprawdzi naszą zdolność kredytową, aby upewnić się, że już jako kredytobiorca nie będziemy mieli problemu z płaceniem kolejnych miesięcznych rat. Będzie między innymi zainteresowany naszymi zarobkami i kosztami życia (trzeba przedstawić między innymi wyciągi z kont), poprzednimi kredytami czy pożyczkami, czy zawsze na czas regulowaliśmy swoje zobowiązania finansowe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.