Jak pozbyć się kreta?

Choć postać, którą znamy z kreskówek wywołuje w nas pozytywne uczucia, kret jest jednak szkodnikiem potrafiącym w ciągu jednej nocy zniszczyć gładką zieloną murawę.

Żyje pod ziemią, nie widzi, ale świetnie słyszy i to dzięki temu rejestrując drgania podłoża tak doskonale radzi sobie w ciemnościach.

Podkopuje korzenie roślin, zaś powierzchnie ogrodów i trawników „ozdabia” kretowiskami.

Chcąc się pozbyć intruza pamiętajcie, że jest on pod ochroną, a więc środki chemiczne to ostateczność.

Oto kilka sposobów, dzięki którym pozbędziecie się kreta:

W pierwszej kolejności wymienię odstraszacze elektroakustyczne emitujące niesłyszalne dla ludzi dźwięki, które dla kreta są bardzo nieprzyjemne.

Podobne wibracje mogą powodować wbite w ziemię wiatraczki lub butelki szyjkami skierowane ku górze, tak by gwizdał na nich wiatr. Następnym sposobem mogą być specjalne siatki umieszczane pod trawnikiem na głębokości ok. 10 cm.  Kret nie przedostanie się przez taką zaporę. Może nią również być głęboka podmurówka lub rów wzdłuż ogrodzenia zasypany gruzem. Czosnek, aksamitka, bazylia czy komosa posadzone pomiędzy roślinami w rzędach odstraszą szkodnika swoim zapachem. W sklepach dostępne są również pułapki na krety, trzeba jednak je regularnie sprawdzać i ewentualnie wynosić zwierzę jak najdalej od posesji. Najbardziej drastyczne są różnorodne trutki w proszku lub granulacie, które rozsypuje się w podziemnych korytarzach.

Środki przeciw kreton i innym gryzoniom znajdziesz na : http://www.leroymerlin.pl/ogrod,a11.html

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.