Poznańskie Targi Pościeli

Poznańskie Targi Pościeli to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń z branży sypialnianej w Polsce. W tym roku odbyła się już piętnasta – jubileuszowa edycja, która zgodnie z oczekiwaniami organizatorów przyciągnęła tłumy zwiedzających. Bogata oferta – aż czterystu wystawców z całej Polski prezentowana była na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 18 – 20 kwietnia 2013 roku.

Tłumy przybyłych mogły podziwiać  pościel zaprojektowaną  przez najwybitniejszych polskich artystów, a także wykonaną przez lokalnych twórców przybyłych z różnych części kraju. Wystawcy zaprezentowali różnego rodzaju poduszki, kołdry, prześcieradła, a także koce, beciki, materace, czy poszwy, a więc wszelkie elementy kompletnego posłania. Zwiedzający mogli dowiedzieć się wiele o istocie faktury pościeli, o najlepszej grubości poduszki, czy o innowacyjnych technologiach produkowania materacy. Na stoiskach targowych udostępnione zostały także wersje „testowe” najpopularniejszych artykułów, czyli finezyjnie zaścielone łoża różnych marek, chętnie wypróbowywane przez zwiedzających.

Jednym z ważniejszych punktów imprezy był nietypowy pokaz mody, podczas którego pościel prezentowana była przez piękne modelki. Można było na nim zobaczyć zarówno klasykę, jak i artystyczne wizje młodych projektantów, dobrze rokujące na przyszłość polskiej mody sypialnianej. Całość poprowadził znany prezenter telewizyjny Olivier Janiak. Uzupełnieniem bogatej oferty targowej był interesujący program artystyczny, a także liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez wystawców. Całość zakończył występ gwiazdy – Anity Lipnickiej, której „Piosenka księżycowa” ze słowami: „Śpisz pięknie tak…” stała się samozwańczym hymnem imprezy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.