Jak pozyskać klientów?

Nie od dzisiaj wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Jednak czy faktycznie każda forma promocji marki jest efektywna? Bardzo często zdarza się, że źle dobrana strategia marketingowa lub jej brak prowadzą do nieuchronnej klęski. Dlatego zamiast różnego rodzaju broszur, katalogów, ogłoszeń zamieszczanych w prasie lub wielkoformatowych reklam wybierzmy nieco bardziej atrakcyjne dla naszych klientów metody promocji.

Oryginalność

ID-100163989Tradycyjne metody promocji produktów są już na tyle znane wszystkim, że nie przykuwają ich uwagi tak jak kiedyś. Aby jednak nasza oferta była postrzegana jako oryginalna i interesująca należy skorzystać choćby z prezentacji 360°. Nasi klienci są zainteresowani otrzymaniem jak najlepszej jakości za jak najniższą cenę. Jednak jeżeli w trakcie rozmowy nie sprawimy, aby uwierzyli w to, że nasza firma dba o najwyższe standardy uznają, że nasza propozycja jest przeciętna. Aby tego uniknąć i udowodnić, że posiadamy najlepszą ofertę należy udowodnić, że inwestujemy w jak najlepsze zaprezentowanie tego, czym zajmuje się nasza firma przy pomocy wyżej wspomnianej prezentacji. Jeżeli nie mamy możliwości jej samodzielnego przygotowania, pomocą służy nam agencja interaktywna. Warszawa to jedno z niewielu miast gdzie znajdziemy siedziby renomowanych agencji reklamowych.

Upominki

Nasi klienci cenią te firmy, które się o nich troszczą. Oczywiście odnoszenie się z szacunkiem do naszych klientów to nie wszystko co możemy uczynić w tej kwestii. Warto także zadbać, o drobne upominki, które sprawią, że pozyskamy sobie sympatię innych. To mogą być typowe gadżety takie jak firmowe kubki czy długopisy. W ten sposób nie tylko sprawimy, że od samego początku obdarowane osoby będą miały do nas lepsze nastawienie, ale także zapamiętają naszą firmę dzięki zamieszczonemu na podarunku logo naszej marki. Postarajmy się także, aby nasze upominki były odpowiednio zapakowane. Wystarczy, że gadżety włożymy do eleganckiej papierowej torebki (może być również opatrzona naszym znakiem firmowym). Te sympatyczne gesty z pewnością zostaną docenione przez naszych klientów i przyczynią się do ich decyzji o skorzystaniu z oferty naszej spółki.

W dobie tak ogromnej konkurencji panującej w wielu branżach, pozyskanie nowych klientów jest rzeczą niemal niewykonalną. Jednak z dobrym pomysłem na to jak zachęcić innych do wybrania naszej marki możemy sprawić, że nasza firma stanie się prawdziwym potentatem w branży w jakiej się specjalizuje. Należy pamiętać o właściwej reklamie naszej oferty oraz o podarowaniu naszym klientom firmowych upominków w postaci gadżetów.

fot. freedigitalphotos.net

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.