Praca na produkcji – dlaczego w Holandii?

zwrot podatku z Holandii

Coraz więcej osób mających trudności ze znalezieniem dobrze płatnego zatrudnienia na polskim rynku pracy zastanawia się nad poszukiwaniem atrakcyjnych wakatów poza jej granicami. Zjawisko to dotyczy osób w niemal każdym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Od kilkunastu lat jednym z głównych krajów, do których wyjeżdżają rodacy, jest Holandia.

Oferty dostępne od ręki

Dziś wśród ofert cieszących się największym zainteresowaniem należy praca w Holandii od zaraz. Ze względu na możliwość legalnego podjęcia zatrudnienia, holenderskie oferty należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych na europejskim rynku pracy. Oprócz pakietu ubezpieczenia w Holandii obowiązuje minimalna kwota wynagrodzenia, która naliczana jest w okresach tygodniowych i w odróżnieniu do polskich przepisów nie obejmuje wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, co w efekcie zabezpiecza zagranicznych pracowników przed nieuczciwymi pracodawcami.

Nie znam holenderskiego…

Ponieważ język holenderski jest mało popularny wśród Polaków wiele osób poszukujących pracy na zagranicznych rynkach pracy z obawą przygląda się ofertom holenderskim. W związku z tym największym zainteresowaniem na naszym rynku cieszy się praca w Holandii bez języka. Dotyczy ona w pierwszej kolejności ofert w zakresie pracy w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Mogą z nich skorzystać nie tylko wykwalifikowani pracownicy legitymujący się odpowiednim stażem na określonym stanowisku pracy, ale również osoby gotowe do przejścia specjalistycznego szkolenia w zakresie należytego wykonywania przyszłych obowiązków pracy.

Legalność to podstawa!

Praca w Holandii w charakterze pracownika zatrudnianego na produkcji to w większości przypadków oferta obejmująca oprócz gwarancji legalnego zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy i atrakcyjnego wynagrodzenia również opiekę bytową. Przyszli pracownicy mogą liczyć na zakwaterowanie, ubezpieczenie a nawet często dojazd do pracy na terenie Holandii.

Pracownik zatrudniony na produkcji może liczyć również na pełny zakres uprawnień. W Holandii obowiązuje zakaz dyskryminacji, co w efekcie oznacza, że każdy pracownik traktowany jest na równi, a w razie nadużyć z tej strony ma prawo wniesienia skargi do holenderskiej komisji do spraw równego traktowania w celu dochodzenia swoich praw.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.