Prezent dla miłośnika języka rosyjskiego

Urodziny, Święta Bożego Narodzenia, imieniny, rocznica czy inna okazja. Prezenty uwielbia otrzymywać każdy.. Jeśli mamy w swoim otoczeniu zakręconego rusofila, warto wcześniej pomyśleć o prezencie, który byłby związany z jego zainteresowaniami. Zastanówmy się, co byłoby najlepszą niespodzianką dla pasjonata języka rosyjskiego. Poniżej zestawienie kilku pomysłów.

Matrioszka – chyba jak żadna inna pamiątka nie kojarzy się z Rosją. W obecnych czasach wybór jest ogromny, od tradycyjnych, regionalnych wzorów po figurki przedstawiające współczesne postacie z życia politycznego. Chociaż pierwsza taka rosyjska zabawka powstała w XIX wieku to bez wątpienia obecnie jest pozycją obowiązkową i pożądaną przez każdego miłośnika języka rosyjskiego.

Książka w oryginale – Twój rusofil jest jednocześnie molem książkowym? Uwielbia tradycyjne książki czy woli nowoczesne e-booki? Literatura piękna to wachlarz możliwości. Dzieła pisarzy XIX wieku (Anton Czechow, Lew Tołstoj, Fiodor Dostojewski) lub pozycja pisarza współczesnego (Wiktor Pielewin, Roman Senczyn, Borys Akunin) zapewne dostarczą czytelnikowi ciekawych informacji na temat realiów życia rosyjskiego. Literatura podróżnicza będzie skarbnicą opisów miast, zabytków czy wierzeń.

Dobrym rozwiązaniem może być również prenumerata czasopisma online, ćwiczenia gramatyczne, bądź publikacje pozwalające doskonalić językowy warsztat (język rosyjski prawniczy, język rosyjski w medycynie). Dla pasjonata języka rosyjskiego, który marzy o pracy tłumacza będzie to wartościowa baza do dalszych kroków na zawodowej ścieżce.

Ścienna mapa Rosji – Federacja Rosyjska rozciąga się od Europy po Azję. Mapa kraju w rosyjskiej wersji językowej pozwoli jej posiadaczowi nie tylko na oswojenie się z nazwami geograficznymi w obcym języku, ale także ułatwi zapoznanie się z różnorodnością i bogactwem terenu. Kto wie, może miłośnik języka rosyjskiego zostanie z czasem ekspertem w zakresie wiedzy na temat terytorium Rosji. W każdym razie znajomość lokalizacji najważniejszych miast czy miejsc z pewnością będzie przydatną umiejętnością.

Gadżety tematycznie związane z Rosją: kubki, koszulki, breloki, pluszaki, ekotorby, magnesy, notatniki, etui na telefon – ocean możliwości. Akcesoria praktyczne to gwarancja zastosowania prezentu w codziennym życiu. Ponadto kolejnym plusem jest możliwość samodzielnego zaprojektowania przedmiotu, przez co nasz upominek staje się bardziej osobisty. Pasjonat języka rosyjskiego na pewno ucieszy się np. z kubka z ulubionym cytatem czy ekotorby ozdobionej literami alfabetu rosyjskiego.

Wybierając prezent dla miłośnika języka rosyjskiego warto przejrzeć strony internetowe sklepów specjalizujących się w sprzedaży produktów związanych z kulturą rosyjską. W ich ofercie można znaleźć wiele interesujących gadżetów i tym samym sprawić bliskiej osobie niecodzienną niespodziankę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.