Problem kelnerów – taca czy wózek?

Zajęcie kelnera to zobowiązanie za zasadnicze zadania w wszelkiej gastronomii. Jednostka taka wyróżnia się idealnym strojem, wielką kulturą osobistą, długopis, notes oraz portfel. Obsługa powinna jednak na czymś serwować gościom posiłki. Na co się zdecydować – taca bądź wózek kelnerski?

We Włoszech zajęcie kelnera jest bardzo szanowany i wiedza na temat owej profesji przekazywana z pokolenia na pokolenie. W kraju tym cieszy się on niezwykle potężną popularnością, inaczej jest jednak w naszym kraju. Osobom z poza branży mogłoby się wydawać, iż zawód kelnera to nic szczególnego. Jednostka chodzi z tacą a także zbiera puste szklanki plus przyjmuje zlecenia i otrzymuje duże napiwki za nic nie robienie. Bezdyskusyjnie nie do końca tak jest. Kelner przynoszący nam potrawy w restauracji w żaden sposób nie ma tak nieskomplikowanego oraz banalnego żywota. Zajęcie kelnera wiąże się z dużą odpowiedzialnością w domenie tworzenia trafnego wizerunku lokalu z tacą lub wózkiem kelnerskim.

Są dwie możliwości: kupujemy tace lub wózek kelnerski. Prawidłowo jest zastanowić się przed dokonaniem wyboru i funkcją sprzętów kuchennych. Taca jest o wiele mniejsza, jednak bardziej komfortowa. Sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach lub, gdy jest ogromny ruch w restauracji i przemieszczanie się po lokalu jest ograniczone. Schematów plus kolorów jest wiele, lecz miejmy na uwadze, iż plastikowe, jaskrawe modele tacy nie zyskują w oczach konsumentów. Nie należy również pokusić się na niższej jakości tacki – zawsze są one śliskie i małych rozmiarów. Szklanki ruszają się na niej w wszelką stronę, a ponadto nie zmieścimy na nich więcej niżeli 1 talerz z gotowym jedzeniem. Przy korzystaniu z nich wiele jest zależne od kelnera – każde zachwianie się, incydentalne popchnięcie przez klienta restauracji czy po prostu zwykła chwila słabostki zdołają sprawić, że proponowane jedzenie znajdzie się na ziemi.

Wózek dla kelnera to idealny pomysł dla wszelakiej gastronomii, w której jest miejsce do przejechania nim. Nieporównywalnie wózek kelnerski jest większy od tacy, tak więc bez kłopotu ułożymy o wiele gorących dań, napojów, przystawek, deserów itp. Na wózku dla kelnera zmieści się dużo więcej dań, często sprzęt jest wielopoziomowy co uprzystępnia serwowanie dań. Specjalne wózki kelnerskie mają hamulce oraz gumowe, obrotowe kółka zapewniające maksymalne ochronę. Także przypadkowe upuszczenie jedzenia jest poniekąd niemożliwe, by wywrócić wózek należy uderzyć w niego dobrze z potężną siłą. Dodatkowo sprzęt taki jest odporny na przeciążenia, a w wypadku tacy jest zależne wyłącznie od kelnera. Tak więc taca lub wózek? Wszelkie ma swoje plusy oraz wady, a w restauracji przyda się jedno i drugie, a więc bardzo warto wyposażyć się w oba.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.