Problem księgowość przy własnej działalności.

Każda osoba, która zakłada własną działalność gospodarczą, staje przed wyborem: w jaki sposób prowadzić swój dział księgowy, a dokładniej czy zając się tym samemu, czy zlecić to na zewnątrz biurze rachunkowemu. Problem niby błahy, ale jednak nie jednemu zajęło to dużo czasu.

Pierwsza opcja jest dobra, dla osób posiadających chociaż minimalną wiedzę z takiego zakresu, bo jeśli nie ma żadnej wiedzy, to będzie potrzebował minimum kilku tygodni na naukę, a i tak na pewno spotka mnóstwo zagwozdek i będzie musiał szukać nadal odpowiedzi.

Drugie rozwiązanie, zlecić to biurze rachunkowemu, w praktycznie każdym większym mieście jest od kliku do kilkudziesięciu biur rachunkowych. Większym problemem jest wybranie tego dobrego biura, które zamiast pomóc przysporzy naszej działalności tylko nieprzyjemności. Na pytanie które biuro wybrać, nie odpowiem bo nie znam waszych realiów. Warto jednak zwrócić swoją uwagę, na to od jak dawna dane biuro rachunkowe prosperuje oraz jaką ma opinie na mieście, warto wziąć biuro z polecenia. Obecnie praktycznie wszystkie takie biura oferujące praktycznie pełne usługi księgowe, prześcigają się w ofertach aby tylko znaleźć klienta. Poza ceną zalecam, zwracać uwagę na dodatkowe usługi, typu: kontaktowanie się w imieniu klientów z instytucjami takimi jak: ZUS, Główny Urząd Statystyczny, czy Urząd Skarbowy.

Podsumowując to co napisałem, warto zastanowić się nad tą kwestią na spokojnie, przeanalizować kilkadziesiąt ofert (pamiętajcie, że cennik biura rachunkowego to nie jest  najważniejsza strona oferty) oraz przećwiczyć własne umiejętności w tematach księgowych, każdy rok daje nam nowości, wiec jeśli 15 lat wcześniej mieliśmy konkretna wiedzę z zakresu rachunkowości, to teraz jest ona już w najlepszym wypadku lekko nieaktualna.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.