Programy komputerowe dla biur podróży, co wybrać?

Dzisiejszy świat jest w pełni skomputeryzowany, prawie każda dziedzina naszego życia jest coraz bardziej cyfrowa. Dlatego komputery i programy komputerowe opanowały też turystykę i nie mam tu na myśli turystów biegających z aparatami i smartfonami, którzy na każdym kroku robią selfie. Chodzi mi tu o biznesową stronę turystyki, obecnie każde szanujące się biuro podróży nie może funkcjonować bez dedykowanych programów komputerowych.

Nie wyobrażam sobie jak w dzisiejszych czasach, pracownicy biur podróży, komunikują się z klientami pocztą tradycyjną lub tylko telefonicznie, tak samo cała obsługa i wyszukiwanie ofert bez komputera nie maja dziś prawa bytu, chociaż kiedyś to jakoś działało. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju programów komputerowych dla biur podróży, które niejednokrotnie są prawdziwymi kombajnami, odwalającymi za nas całą robotę, czasem wykluczając nawet czynnik ludzki, jeśli oferujemy sprzedaż przez Internecie. Jak jednak wybrać który program jest najlepszy? Polecam przed dokonaniem zakupu i wdrożeniem, poprosić o dostęp do wersji testowej, obecnie chyba wszyscy producenci mają demo swojego programu. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę, musimy sprawdzić też czy nasz program obsługuje podstawowe rzeczy jak np.  faktury VAT, płatności, itp. Zalecam zakup programów komputerowych dla biur podróży, które maja modułową budowę i płacimy oddzielnie za poszczególne moduły, gdyż często okazuje się, że nie potrzebuje wszystkich modułów i wtedy możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie, bo nie musimy kupować programu jako całości ze wszystkimi funkcjami, łącznie z tymi których nigdy nie użyjemy.

Jak widać ciągła cyfryzacja wymusza na wszystkich firmach, wykorzystywanie coraz to nowych technologi, bo nikt 30 lat temu nawet nie myślał, że dzisiaj każdy będzie miał kieszeni komputer, który ma większą moc obliczeniową, niż ten który pozwolił na pierwszy lot w kosmos. Programy komputerowe dla biura podróży to temat niby błahy, ale często zły i nieprzemyślany zakup może przysporzyć nam mnóstwo problemów i kosztów w przyszłości.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.