Jak przebiega proces leczenia ortodontycznego

Każdy kto boryka się z brzydkim i niekształtnym zgryzem wie, że może przyczynić się do naszych życiowych porażek. Nie tylko na stopie zawodowej, ale również prywatnej. Proste i białe zęby potrafią przyciągnąć uwagę niemal każdego człowieka. Jednak co zrobić kiedy nasze zęby nie prezentują się tak jak byśmy chcieli? Jak w takim razie wygląda leczenie ortodontyczne przy tego typu wadach?

Pierwszym i podstawowym krokiem w kierunku wymarzonego uśmiechu jest wizyta u lekarza ortodonty. Podczas takiej wizyty lekarz sprawdzi stan naszego uzębienia ale również zgryzy. Skieruje nas na wszystkie niezbędne badania, aby na ich podstawie zastosować odpowiednie leczenie. Podczas wizyty u lekarza zostanie specjalny odlew naszych zębów, dzięki któremu ortodonta będzie miał dużo lepszy obraz stanu naszego uzębienia.

Podczas leczenia wykorzystuje się dwa rodzaje aparatów, do których należą:

  1. aparaty ruchome – przeznaczone są dla dzieci, u których zęby nie są w pełni wykształcone. Aparaty ruchome wykonane są ze specjalnego tworzywa – akrylu. Dzięki metalowym drucikom aparat zaczepia się na zęby, dzięki czemu nie będzie się przemieszczał. Aby leczenie przyniosło skutek musi być noszony przez dziecko przynajmniej kilkanaście godzin na dobę.
  2. aparaty stałe – ten typ aparatu przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży, ponieważ ich uzębienie jest całkowicie rozwinięte. Aparaty stałe różnią się od aparatów ruchomych budową oraz sposobem zakładania. Malutkie zamki ortodontyczne przykleja się do zębów za pomocą bezpiecznego kleju. Cały proces trzeba wykonać bardzo starannie, ponieważ ma to wpływ na dalsze leczenie. Montaż aparatu zajmuje około godziny i jest w pełni bezbolesny.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.