Przedmioty ułatwiające rehabilitację

kostka rehabilitacyjna

Większość z nas w swoim życiu miała moment, gdzie nasza naturalna sprawność została zachwiana

kostka rehabilitacyjna

Po złamaniu kończony niestety na gipsie się nie kończy

Kiedy już doczekamy się jego ściągnięcia nastaje moment, w którym aby dojść do pełnej sprawności potrzebna jest rehabilitacja nie tylko w domu, ale także pod czujnym okiem specjalistów rehabilitantów.

Jednak, aby ćwiczenia nie były dla nas aż tak kłopotliwe i nieprzyjemne to warto część z nich wykonywać np na basenie, gdzie znacznie mniej odczuwamy ból i dyskomfort z wykonywanych ćwiczeń, a także używanie jako wspomagacz do rehabilitacji artykułów, które ułatwią nam wykonywanie niektórych ćwiczeń. Jednym z takich produktów jest kostka rehabilitacyjna.

Co to jest kostka rehabilitacyjna?

Wspomniany wyżej produkt jest bryłą wykonaną z pianki poliuretanowej wspomagającej rehabilitację, która pomaga nam dojść do pełnej sprawności po różnego rodzaju urazach, a także zmniejszając upośledzenia fizyczne u osób, które takowe posiadają.
Kostka rehabilitacyjna występuje w kilku kolorach, co przy ćwiczeniach z dziećmi jest szczególnie ważne, bo chętniej po nią sięgają i łatwiej jest małego pacjenta przekonać do wykonania poszczególnych i często bardzo ciężkich ćwiczeń.

Wykorzystuje się ją często w gabinetach fizjoterapii, gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach zdrowia, a także w domach pacjenta.

Zdecydowanie kostka położona pod ciało pacjenta czy bolącą kończynę, poprawia komfort u pacjenta. Możemy ją śmiało używać w domu nie tylko w trakcie rehabilitacji, ale także jako forma relaksu przychodząc z pracy, aby ułożyć na niej bolące nogi po 8 godzinach stania, tym bardziej, że jest dostępna nie tylko w wielu kolorach, ale także rozmiarach dzięki czemu każdy dobierze odpowiedni rozmiar, który będzie nadawał się pod konkretną część ciała na jakiej nam zależy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.