Radość dawania prezentów?

Obdarowywanie bliskich osób sprawia wiele radości. Lubimy sprawiać przyjemność bliskim nam ludziom, dlatego kupowanie prezentów i upominków kojarzy się z bardzo przyjemną czynnością. Tym bardziej teraz, kiedy na rynku dostępnych jest tak wiele różnych możliwości, idealnych na każdą okazję i dla każdego.

Nie zawsze jednak jest tak przyjemnie i prosto, niektórzy bowiem narzekają na brak pomysłów na ciekawy prezent. Dlatego do kwestii kupowania prezentów podchodzą nieco sceptycznie. Oczywiście ważne jest, by ofiarować coś, co ucieszy adresata, ale najważniejszy jest sam fakt dawania prezentu. Czasem najzwyklejszy drobiazg, przypadkowy kupiony i ofiarowany od serca, sprawia więcej radości, niż wyszukany prezent. Bardzo poważne podejście do tej kwestii może zepsuć całą przyjemność dawania prezentu. Czasem odrobina humoru i zabawy może bardzo pomóc przy wyborze upominku czy prezentu.

Komu co i za ile?

Ważną kwestią jest także wkład finansowy w obdarowanie kogoś prezentem. Wielu wychodzi z założenia, że prezent musi być okazały i drogi, a przecież nie do końca tak jest. Są pewnie osoby, który przywiązują wagę do metki,

marki i ceny, ale nie o to w tym chodzi. Dawanie prezentu nie powinno kojarzyć się przykrą czy wymuszoną koniecznością, nie o to w tym chodzi. Nie każdego stać na kupno drogich gadżetów, a nie zawsze to co drogie i wyszukane, rzeczywiście cieszy. Bardzo często wystarczy odrobina fantazji i chęci by znaleźć naprawdę wyjątkowy prezent.

Szukając prezentu oczywiście musimy rozważyć kilka czynników, przede wszystkim wiek, płeć i zainteresowania adresata prezentu, na nich powinniśmy się skupić, ale przyda się także trochę naszej inwencji. Czasem coś co na pierwszy rzut oka może wydać się nietrafione, okazuje się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Sam sposób ofiarowania prezentu nadaje mu specyficzny charakter.

Bardzo ważnym czynnikiem jest także to, co chcemy prezentem pokazać. Czy ma to być jakiś specjalny przekaz, czy zwykły okazjonalny upominek. Są oczywiście tzw. zapychacze, czy prezenty na każdą okazję, one często ratują nam skórę, ale tak nie do końca. Wszyscy znamy stereotypy, typu kwiaty, słodycze czy alkohol, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Jednak są to już takie ostateczne propozycje na uratowanie sytuacji, raczej nie warto z nich za często korzystać. Przy odrobinie wysiłku i chęci na pewno uda się coś znaleźć, co ucieszy każdego, a przy tym nie będzie jakimś banalnym i przewidywalnym prezentem. Może nam się do tego celu przydać katalog mebli z Indii.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.