Rashguard – nowoczesny materiał techniczny

rashguard

Czym jest Rashguard? Jakie są jego podstawowe cechy charakterystyczne oraz kiedy warto go stosować? Na wszystkie najważniejsze pytania na temat materiału rashguard postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Rashguard co to jest?

Rashguard to rodzaj nowoczesnej tkaniny technicznej. Materiał składa się z poliamidu oraz elastynu o różnych proporcjach. Czasem w składzie tkaniny znajdują się również domieszki poliesteru, modalu lub polipropylenu. Ciekawostką może być fakt, że najbardziej ekskluzywne typy rashguardów posiadają w swym składzie cząsteczki prawdziwego srebra. Stosuje się je ze względu na właściwości antybakteryjne tego szlachetnego metalu. Ponoć za sprawą srebra tkanina jest w stanie oddziaływać w pozytywny sposób na skórę, sprawiając, że zmniejsza się jej tendencja pocenia się.

Kiedy warto stosować Rashguard?

Prezentowany materiał stosowany jest głównie do produkcji odzieży sportowej. Początkowo wykorzystywany był przede wszystkim do produkcji elementów strojów przeznaczonych do sportów wodnych takich jak surfing i windsurfing. Rashguard stanowił zazwyczaj spodnią warstwę odzieży, zakładany był bezpośrednio pod piankę pływacka.

Po pewnym czasie sportowcy związani z innymi dyscyplinami również docenili zalety opisywanego materiału. Szybko okazało się, że najlepiej sprawdza się on w trakcie treningów sztuk walki. Obecnie kojarzony jest głównie ze sportami MMA, ponieważ to właśnie zawodnicy mieszanych sztuk walki najchętniej decydują się na wykorzystywane koszulek rashguard. Jednak w rzeczywistości mogą się one doskonale sprawdzić także w przypadku wielu innych dyscyplin sportowych – wszystkich tych, które posiadają charakter halowy.

Jakie zalety posiada Rashguard?

Rashguard posiada liczne zalety, które w wielu sytuacjach czynią z niego materiał doskonale nadający się do produkcji odzieży sportowej. Przede wszystkim posiada cechy, które zapewniają wyjątkowo wysoki komfort użytkowania. Decydując się na jego wykorzystywanie można liczyć na wysoki poziom ochrony skóry przed obtarciami oraz innymi drobnymi urazami skóry. Materiał posiada również bardzo wysoki poziom paroprzepuszcalności. Oznacza to, że skóra może w nim swobodnie oddychać, nawet w trakcie wyjątkowo intensywnego wysiłku fizycznego. Jednocześnie należy pamiętać, że opisywana tkanina nie posiada właściwości termoizolacyjnych. A to oznacza, że nie może być stosowany jako warstwa chroniąca ciało przed utratą ciepła.

Chcesz wiedzieć więcej na temat profesjonalnej odzieży sportowe? Odwiedź oficjalny sklep Pit Bull City.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.