Reklama – koncepcja, projekt, druk.

Czy każdy może projektować? Czy każdy może nauczyć się obsługi programów graficznych takich jak Corel, Photoshop czy Indesign? Odpowiedź jest oczywista, oczywiście, że tak. Jedyny problem tkwi w nas samych. Dlaczego? Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy projektowanie to coś co lubimy, a może polubimy w przyszłości.

Przykładem jestem ja sam kiedy to zapisałem się na studia z myślą o malarstwie. Zajęcia były różne od rysunku, malarstwa, po projektowanie. Początkowo kompletnie nie interesowałem się projektowaniem, nudziło mnie to, aż pewnego razu coś we mnie tchnęło. Co to było? Nie wiem. Może potrzebowałem czasu na oswojenie sobie tej dziedziny. Minęło kilka miesięcy, czytałem, rozmawiałem, obserwowałem techniki w projektowaniu i zaprogramowałem sobie własną stronę oferując swe usługi potencjalnym klientom. Pierwsze zlecenia były dla mnie nowym doświadczeniem i niesamowitym przeżyciem. Osoba, która początkowo odbiegała od projektowania, skupiała się tylko na malarstwie, zaczęła projektować z pełnią życia.

Trochę czasu już minęło od podstaw, teraz razem z grubą tworzymy, projektujemy reklamę szeroko rozumianą począwszy od projektowania logo, oklejanie samochodów, witryn sklepowych, po druk ulotek, wizytówek, plakatów, kopert… Przez kilka ostatnich lat możemy dostrzec wzrost ilości klientów co wiążę się z zarobkiem.

Jestem przykładem na to, że każdy może projektować i tworzyć, lecz z sercem. Trzeba to lubić, kochać i szanować. Jeśli tego nie czujesz, odpuść, zleć to innym.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *