Roboty ziemne przy budowie dróg

Szybkie, łatwo przejezdne trasy ruchu to konieczność i oczywistość. Jednak zanim powstaną potrzeba poświęcenia i nakładu pracy wielu ludzi.

Roboty ziemne w budowie dróg

Drogi służą nie tylko samochodom różnych gabarytów, ale również motorom, rowerom i ludziom przemieszczających się pieszo. Roboty ziemne dróg obejmują:

  • podbudowę autostrad, dróg, ulic, chodników, parkingów, placów manewrowych, lotnisk.
  • stabilizowanie gruntu.
  • wykonanie wykopów, nasypów.

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność

Ważne jest by wszystkie te miejsca były solidne i bezpieczne. Prace ziemne są podstawą w budowie dróg i chodników. To od nich zależy, czy nawierzchnia nie
zacznie osiadać, pękać, nie będą tworzyły się osuwiska, czy dziury, stanowiące zagrożenie na ruchu drogowym. Solidna firma zajmująca się robotami ziemnymi w tym zakresie charakteryzuje się:

  • wiedzą na temat materiałów oraz technik kładzenia poszczególnych ich warstw, by zachować jak najwyższą spójność, oraz odprowadzanie wilgoci.
  • najlepszymi materiały najwyższej jakości, pozwalające na uzyskanie pozytywnego efektu na długie lata.
  • wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętów i maszyn przeznaczonych do robót ziemnych.
  • chęcią wykorzystania nowoczesnej technologii, kadrą systematycznie doszkalaną w zakresie nowych rozwiązań technicznych, nowych maszyn ułatwiających pracę.
  • odpowiednimi odznaczeniami i certyfikatami potwierdzającymi doświadczenie, rzetelność wykonywanych usług i wiedzę z zakresu robót ziemnych w transporcie drogowym.

Proces budowy drogi

Budowa drogi rozpoczyna się od przygotowania terenu, następnie stabilizacji gruntu z wykorzystaniem takich materiałów jak wapno, spoiwo. Następnie ważne jest wykonanie podbudowy, wykonywanej z aktualnego gruntu, spoiwa, kruszywa, tłucznia i różnego rodzaju betonu. Kolejnym krokiem jest położenie nawierzchni i odpowiednie jej oznakowanie. Bardzo istotnym punktem jest odwodnienie gotowych dróg poprzez zamontowanie rowów, ścieków, przepustów, zbierających i odwodzących wodę z opadów atmosferycznych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.