Rodzaje ciśnieniomierzy

CIśnieniomierz
CIśnieniomierz

Problemy z sercem to nic przyjemnego. Kłopoty z ciśnieniem sprawiają, że musimy się ciągle kontrolować, mierzyć ciśnienie i uważać na jego wartości. Z pewnością po wizycie u lekarza dowiemy się znacznie więcej, a ostatecznie otrzymamy książeczkę, w której to będziemy zapisywać ciśnienie każdego dnia. Jednak, aby je zapisać musimy je zmierzyć, a właśnie do tego zadania będziemy potrzebować ciśnieniomierza, który pozwoli nam mierzyć ciśnienie w domowych warunkach. Zakup takiego urządzenia musi być dobrze przemyślany.

Na rynku dostępnych aparatów jest na prawdę wiele. Do domowych zastosowań najbardziej sprawdza się ciśnieniomierz elektroniczny. Jest to najlepszy model, który pozwala nam samodzielnie mierzyć ciśnienie. Oczywiście nie jest on tak dokładny jak tradycyjny ciśnieniomierz, który najczęściej widzimy w gabinetach lekarskich, jednak jeśli wybierzemy odpowiedni model dobrej firmy to na pewno będzie on mierzył ciśnienie z dopuszczalnym błędem. Ciśnieniomierze elektroniczne dzielą się także na automatyczne i półautomatyczne czy również nadgarstkowe lub naramienne. Biorąc pod uwagę pierwszy podział znacznie lepszym rozwiązaniem będzie ciśnieniomierz automatyczny, który to pozwoli nam zmierzenie ciśnienia poprzez wciśnięcie jednego przycisku. Ciśnieniomierz półautomatyczny wymaga od nas ręcznego pompowania powietrza do mankietu. Podczas mierzenia ciśnienia lepszy będzie całkowity bezruch. Jeśli więc nie będziemy mieć przy sobie drugiej osoby, która napompuje za nas powietrze to automatyczny ciśnieniomierz lepiej się tutaj sprawdzi.

Kolejnym podziałem, który został wymieniony wyżej jest podział na ciśnieniomierze nadgarstkowe oraz naramienne. W tym wypadku możemy wybrać to co będzie dla nas bardziej komfortowe. Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest świetnym rozwiązaniem dla osób otyłych, które mogą mieć problem z założeniem mankietu na ramię. Jednak pod względem wyników bardziej dokładniejszy jest ciśnieniomierz naramienny. Warto także pamiętać, że ciśnieniomierzem nadgarstkowym nie wolno mierzyć ciśnienia u dzieci. Podczas wyboru konkretnego urządzenia sprawdźmy mankiet, certyfikaty czy także wyświetlacz – musi on być czytelny i łatwy w obsłudze np. jeśli chodzi o osoby starsze. Warto zadbać o odpowiedni rodzaj zasilania. Niektóre są na baterie, inne zaś na zasilanie sieciowe. Wybór zasilania mamy jedynie w przypadku ciśnieniomierzy naramiennych bowiem nadgarstkowe zawsze zasilane są bateriami. Sprawdźmy także dodatkowe funkcje urządzenia takie jak zapamiętywanie pomiarów czy pomiar wielokrotny. Na podstawie takich elementów możemy wybrać idealny dla siebie ciśnieniomierz.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.