Rowerek biegowy, nauka jazdy na rowerku biegowym.

Rowerek biegowy nowa forma zabawy.

Chcesz uatrakcyjnić twojemu dziecku wasze wspólne spacery kup mu rowerek biegowy. Rowerek biegowy jest wspaniałą zabawką i nauka jazdy na rowerku biegowym dla twojego maluszka, to dzięki niemu wyszaleje się fizycznie, rozwinie mięśnie, a dzięki temu, że nie będzie musiał koncentrować się na nauce hamowanie i utrzymywania równowagi to cała jego energii zostanie skierowania na czerpaniu zabawy z jazdy na rowerku biegowym.

Różnice między modelami.

Na rynku dostępnie są drewniany rowerek biegowy i metalowe rowerki biegowe. Zaletą drewniany rowerek biegowy jest ich waga, są lżejsze od tych wykonanych z metal, oraz sposób ich wykończenia jest lepszy niż ten w rowerku wykonany z metalu.

Metalowy rowerek biegowy, jego największą zaleta jest wytrzymałość, a największą wadą, waga jest o wiele cięższy od drewnianego.
Kolejną kwestią jest hamulec w rowerku. Hamulec w takim typu rowerze jest dla maluszka zbędny, ponieważ najważniejsze jest dla niego nauka i zabawa poruszania się na takim rowerku, a do zatrzymywania może używać na początku nóżek. Jeśli rodzic jedna zdecyduje się na zakup rowerka z hamulcem, trzeba zwrócić uwagę, na jakim kole ono jest zamontowany, ponieważ występują modele z hamulcem na przednim kole, gdzie nie jest to najlepszy pomysł na początek przygody dla takiego maluszka. Rowerki biegowe występują z kołami pompowanymi i z kolami wykonanymi z pianki. Koła pompowanie sprawią mu większą wygodę podczas zabawy, lecz ich wada jest możliwość przebicia. Koła wykonane z pianki nie można przebić i to jest ich największy plus, wadą mniejszy komfort podczas jazdy i mniejsza przyczepność niż koła pompowanie.

Przy zakupie rowerek biegowy należy również zwrócić uwagę czy rowerek posiada regulowanie siedzisko, dzięki temu będziemy mogli zmieniać jego wysokość wraz ze wzrostem naszego dziecka.

Zakup rowerek biegowy dla naszego dziecka jest wspaniałym początkiem nauki jazdy na rowerze, szybciej nauczy, się utrzymywać równowagę dzięki temu szybciej będzie mógł,  przesiądzie się na rower z pedałami,a chwile spędzone razem podczas zabawy i nauki jazdy za rowerki będą niezapomniane.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.