Rozwój osobisty

Rozwój osobisty, często mylnie kojarzony jest wyłącznie z uczeniem się czegoś, a tak naprawdę chodzi o wewnętrzne przemiany, a także dochodzenie do nowych wniosków, zwłaszcza w kwestiach możliwości i poprawiania własnych umiejętności. Sama wiedza nie wystarczy, jeśli za nią nie pójdzie działanie, a także zrozumienie tego, że duża rolę odgrywać może systematyczność. Takie działanie w podobnym czasie i podobnych warunkach, a także w określonych odstępach czasu, nazywać się może właśnie regularnym. W przypadku konieczności zmiany przyzwyczajeń, na lepsze, bo dotyczące zdrowszego trybu życia, właśnie ta regularność może stanowić największą trudność. Kiedy coś nam odpowiada, przyswajamy to sobie i chcemy, mieć tak, jakby komfortową sytuację, która będzie się powtarzać.

Zmiana na lepsze

Jeśli wreszcie uda nam się zrozumieć, gdzie tak naprawdę leży problem, polegający na przyzwyczajeniu do wygody, a także unikanie tego, co wydaje się nam nowe, trudne i bez sensu. Okazać się może, że wcale takie nie jest, tylko tak nam się zdawało, a ciężko było zmienić swoje nastawienie, bo czasem wystarczy raz spróbować, aby zmienić już na zawsze swoje nastawienie do danej kwestii, a także polubić, to co nowe.

Na przykład spacery z rodziną

Narzekamy wszyscy na brak ruchu, a sami rzadko dajemy się namówić na wyjście z domu. Zwłaszcza kiedy zmęczeni, wracamy po pracy i chcemy trochę odsapnąć, bo czekają nas jeszcze domowe obowiązki, związane ze sprzątaniem, gotowaniem i przygotowaniem się na jutro. Kiedyś była taka moda, w niektórych rodzinach, że codziennie przed snem, wychodziło się na spacer i to dość długi, a to po to, żeby móc nieco spalić trochę kalorii, dobrze dotlenić się przed snem, zwłaszcza jeśli całymi dniami przebywało się w pomieszczeniach. Mogłoby się to wydawać dziwne, ale takie podejście jest jak najbardziej słuszne, bo sam już tylko spacer, może znacznie polepszać trawienie, a w efekcie poprawiać ogólnie nasze samopoczucie. Kiedy tak się spaceruje, wspólnie z najbliższymi, wtedy można także porozmawiać o bieżących sprawach, a to powoduje zwiększanie emocjonalnej bliskości. Dobrze to wypróbować w czasie wycieczki do Rumunii.

Źródło: http://wycieczki-rumunia.pl/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.