Jakie rusztowanie aluminiowe powinienem wybrać?

Rusztowanie aluminiowe

To pytanie często zadają sobie osoby planujące założyć własną firmę budowlaną. Bo to właśnie na budowie rusztowania wykorzystywane są najczęściej. Konstrukcje te znajdują zastosowanie także przy scenach, ekspozycji reklam, na wieżach, kominach, mostach, w rafineriach itd. Rusztowania dzielą się według różnych kategorii, takich jak budowa konstrukcji, sposób użytkowania, rodzaj zastosowanych materiałów i sposób przenoszenia obciążeń oraz kotwienia. Ponieważ w pracach budowlanych zazwyczaj wykorzystywane jest rusztowanie aluminiowe lub aluminiowo-stalowe, poniżej znajdą się informacje o rodzajach i zastosowaniu takich właśnie konstrukcji.

Rusztowania warszawskie

Tego typu rusztowanie aluminiowe spotykane jest najczęściej, ze względu na uniwersalność zastosowania (zewnątrz i zewnątrz budynku), a także łatwość montażu. Jest to konstrukcja kolumnowa, której elementy łączone są czopowo. Tworzą ją moduły z ram wykonanych z zespawanych metalowych rur. Jeden moduł waży maksymalnie dziesięć kilogramów, więc może być przenoszony przez jednego pracownika, który w pojedynkę w krótkim czasie może wznieść rusztowanie o wysokości do 6 metrów. Należy zadbać, aby to rusztowanie stało na równej powierzchni. Może być wykorzystywane podczas malowania, tynkowania, wykonywania instalacji, mycia okien itp.

Rusztowania ramowe elewacyjne

Mogą osiągać wysokość do 60 metrów, więc sprawdzają się podczas prac nie tylko przy budynkach mieszkalnych, ale także kościołach, gmachach użyteczności publicznej, halach i innych obiektach wystawowych itp. Umożliwiają wykonywanie prac tynkarskich, termomodernizacyjnych, renowacyjnych, konserwacyjnych, instalacyjnych. Konstrukcję tych rusztowań tworzą płaskie pionowe ramy, śrubowe podstawki, stężnie i podesty, można ją łatwo zmontować i zdemontować. Dodatkowo te rusztowania aluminiowe wyposażone są w barierki poprawiające bezpieczeństwo pracowników.

Rusztowania przejezdne

Jak sama nazwa wskazuje, można je łatwo transportować z jednego miejsca w inne, co jest możliwe dzięki kółkom. Elementy konstrukcji tych rusztowań są lekkie, łatwe w transporcie, montażu i demontażu. Rusztowania jezdne mogą być stosowane wewnątrz budynków, a także na dworze, one także posiadają barierki zabezpieczające. Maksymalna wysokość tego typu rusztowań to 14 metrów.

Tak więc wybór rusztowania powinien być podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.