Rynek nieruchomości biurowych w Katowicach

Stolica Górnego Śląska przyciąga firmy, pragnące inwestować na rynku nieruchomości. Biura do wynajęcia w Katowicach powstają ostatnio jak grzyby po deszczu i nie powoduje to wcale znaczącego spadku zainteresowania nimi. W związku z dynamicznym rozwojem regionu, wiele istniejących przedsiębiorstw stara się znaleźć większe lub bardziej luksusowe pomieszczenia. Liczy się zarówno lokalizacja, jak i standard całego budynku. Dobre miejsce i luksusowe pomieszczenia podnoszą prestiż całej firmy.

Wzrosty na rynku nieruchomości biurowych wynikają z potencjału całego regionu. Składają się na niego dużo lepsze niż gdzie indziej możliwości komunikacji drogowej i kolejowej. W okolicach funkcjonują również trzy lotniska. Nowe biura do wynajęcia w Katowicach stymuluje także otwarty charakter miasta. Dla rozwoju biznesu nie bez znaczenia jest fakt, że w regionie każdego roku ponad 30 tysięcy absolwentów opuszcza mury 28 szkół wyższych, zapewniając wykwalifikowanych pracowników.

Biura do wynajęcia w Katowicach powstają również dzięki aktywności władz regionalnych i lokalnych. Zwolnienia z podatku od nieruchomości używanych do prowadzenia działalności w części związanej z realizacją nowej inwestycji oraz w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorstw rozpoczynających pracę na terenie miasta przyciągają ogromną rzeszę inwestorów. Magnesem jest również Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, dająca firmom możliwość skorzystania z ulg w podatku od osób prawnych, które zależą od poniesionych nakładów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.