Salon w stylu nowoczesnym

Najważniejszym pomieszczeniem w domu jest salon. To tu spędza czas cała rodzina, tu zaprasza się gości i organizuje różne spotkania. Dlatego każdy pragnie, by to pomieszczenie było wyjątkowe. Jak zatem je urządzić? Okazuje się, że najpopularniejsze są salony w stylu nowoczesnym. Jak taki salon powinien wyglądać?

Cechy charakterystyczne

438_3328061

Styl nowoczesny cechuje się prostotą i minimalizmem. Będzie to widać zarówno w jego wykończeniu, jak i wyposażeniu. Co można powiedzieć o kolorystyce i wykorzystanych materiałach? Jeżeli chodzi o podłogę, to najlepiej zdecydować się na panele. Dostępne są one w różnych odcieniach – szarości, ciemnym brązie czy równie popularnym venge. Na ścianach zazwyczaj dominuje biel w połączeniu z fioletem, szarością, granatem czy grafitem. Czasem farbę można połączyć z jakąś ciekawą tapetą.

Jeżeli chodzi o meble, to nie może ich być zbyt wiele. Wystarczy nowoczesna kanapa, jakiś stolik kawowy i dodatkowo komoda. Wiele zależy do tego jak duży jest salon. Czasem mamy w nim również miejsce na stół jadalny z krzesłami. Meble powinny być proste, najlepiej w stonowanych barwach. W salonie świetnie sprawdzają się też nowoczesne kominki. Nadają wnętrzu charakteru, a w czasie zimy będą również służyły jako źródło ciepła.

Istotną rolę odgrywają dodatki. Powinno nie być ich zbyt wiele, ale mogą być bardziej wyraziste. Jakiś obraz, wazon, rzeźba, świecznik. Mamy wiele możliwości. Dobierajmy też tekstylia – dywany, obrusy, firany czy zasłony – ale również wiążące się z tym stylem. Tak urządzony salon na pewno będzie wizytówką naszego domu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.