Samodzielne lakierowanie samochodu

lakierowanie auta

W momencie, kiedy ktoś zarysował Ci samochód, ale nie chcesz wydawać dużej ilości pieniędzy na specjalistyczny salon lakierniczy, który może cię kosztować fortunę, albo jeżeli jesteś majsterkowiczem, który chce nałożyć na swój samochód nowy lakier, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Wizyta w sklepie lakierniczym

Tańszą opcją niż wizyta w salonie lakierniczym jest wizyta w sklepie (lub zakupu w sklepie internetowym na www.klakiernik.pl) i zaopatrzenie się w lakiery samochodowe w odpowiednich kolorach. Bardzo ważną rzeczą w czasie renowacji koloru naszego samochodu jest ochrona pozostałych fragmentów auta, których nie chcemy pomalować, takich jak światła czy różnego rodzaju listwy. Bardzo pomocna w tym są taśmy maskujące. Dodatkowo można dzięki nim stworzyć fantastyczne grafiki na karoserii swojego pojazdu, jeżeli tylko ktoś ma zacięcie artystyczne.

Lakierowanie samochodu

Przed lakierowaniem musimy zabezpieczyć wszystkie miejsca, których nie chcemy polakierować, tą taśmą. W wypadku szyb nie trzeba zaklejać całej ich powierzchni, a wystarczy nakleić odpowiednio gruby pasek taśmy na ich krawędziach, a następnie wystarczy tylko ostrożnie lakierować przy nich. Cały proces lakierowania należy wykonywać delikatnie i równomiernie, aby nigdzie nie było żadnych wypukłości, ani przebić starego koloru. Po wszystkim wystarczy oderwać taśmę i wyrzucić ją do kosza.

Efekt po takim zabiegu będzie prawie jak po wizycie w profesjonalnym salonie do lakierowania samochodów, a główna różnica będzie polegała na ilości pieniędzy jaka pozostaje nam w portfelu oraz na satysfakcji jaką odczuwać już po wszystkim.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.