Schody drewniane w nowym wydaniu

producent schodów drewnianychŁącznik pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami stanowią w większości przypadków klasyczne kształtem a zarazem wygodne schody. W zależności od rodzaju pomieszczeń, których połączenie stanowią schody do ich wykonania a nawet wykończenia stosuje się rożne materiały. Na klatkach schodowych poza obrębem mieszkania żelbetonową strukturę uzupełnia się przede wszystkim mieszanką lastrykową lub płytkami ceramicznymi o chropowatej strukturze, która zapobiega niebezpiecznym w skutkach poślizgnięciom. Wewnątrz mieszkania najczęściej stosuje się klasyczne schody drewniane.

Historia schodów drewnianych sięga zamierzchłych czasów, kiedy wystarczyło jedynie kilka zbitych ze sobą w formie drabiny desek by móc dostać się na wyższą kondygnację. Dziś schody drewniane zaskakują nie tylko formą ale również jakością wykonania. W zależności od oczekiwań inwestora drewno może stanowić podstawową dość lekką konstrukcję schodów bądź element wykończeniowy schodów wykonanych z żelbetonu. Do wykonania schodów stolarze polecają twarde gatunki drewna bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej wykorzystywane jest dobrze wyleżakowane i wysuszone drewno dębowe. W dzisiejszych czasach znacznie zmieniła się technologia obróbki drewna przeznaczonego na schody. Fachowcy montują już obrobione i wylakierowane elementy a nie jak jeszcze do niedawna dopiero po zmontowaniu schodów pokrywali je warstwą lakieru. Ta nowoczesna technika lakierowania zapobiega osadzaniu się pyłu i tworzeniu nierównej powierzchni schodów.

Schody drewniane wymagają specjalnego wykończenia w postaci wygodnej i atrakcyjnej pod względem wizualnym poręczy. Tu również ich forma uzależniona jest od oczekiwań inwestora a nawet stylu aranżacyjnego mieszkania, w którym znajdą zastosowanie. W klasycznych wnętrzach projektanci zazwyczaj proponują zastosowanie poręczy wykonanych tak samo jak schody z elementów drewnianych. Same tralki mogą być wykonane z drewna lub połączone w atrakcyjny sposób a elementami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Z kolei w bardziej nowoczesnych wnętrzach schody drewniane w większości przypadków uzupełniają poręcze wykonane ze szkła lub najwyższej jakości stali nierdzewnej. Połączenia elementów drewnianych ze szkłem i stalą w idealny sposób uzupełnia a nawet wydobywa z wnętrza jego nowoczesny charakter nadając mu specyficzny klimat.

Bogata oferta wzornictwa jakie w dzisiejszych czasach oferują firmy stolarskie jest w stanie zadowolić gusta każdego nawet najbardziej wybrednego i wymagającego inwestora.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.