Short Circuit – optymalizacji farm wiatrowych

Farmy wiatrowe to w naszym kraju zdecydowanie najbardziej niekonwencjonalne źródło energii, które rozpoczyna swoją przygodę z powszechnym wykorzystaniem.

Aktualne normy prawne i pozwolenia umożliwiają niemal każdemu podjęcie takiej inwestycji i generowaniu energii elektrycznej w celu dostarczania jej do najbliższej sieci w celu sprzedaży. Jednak nie tylko w Polsce jest to energia jeszcze nie zagospodarowana i popularna. Energia pochodząca z tego źródła to niemal 2,75% światowego zapotrzebowania na energię elektryczną.

California Wind Farm

 

źródło: http://deskon.com.pl/pl

Każdy kraj jednak dający możliwości na rozwój tego typu sieci – nie jest w stanie zagwarantować stałego odbioru, który byłby nieograniczony. W Polsce, firmy, które zajmują się dystrybucją energii elektryczne stale regulują limity odbioru prądu od farm wiatrowych. Jest to przede wszystkim zależne od zobowiązań wobec tradycyjnych elektrowni. Istnieją jednak szanse na to, że niebawem elektrownie wiatrowe i wszystkie i inne niekonwencjonalne źródła energii będą oddawały całkowicie całą zdobytą energię elektryczną. Może się tak dziać głównie dlatego, że w Polsce stale rośnie zużycie energii elektrycznej. Jest to związane z jednej strony z tym, że posiadamy coraz więcej urządzeń elektrycznych, które potrzebują zasilania prądu a z drugiej strony przyrostem liczby ludności. Od 1960 roku w Polsce przybyło ponad 10 000 000 mieszkańców

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. steel pisze:

    Tego typu źródło energii może sprawdzać się jedynie na terenach nadmorskich. Pytanie czy siła wiejących wiatrów jest wystarczająca, aby całe przedsięwzięcie stało się opłacalne. Promocja alternatywnych źródeł energii oczywiście jest jak najbardziej wskazana, ale pod warunkiem że źródła te są w danych warunkach opłacalnym przedsięwzięciem.

  2. Klimatyzacja pisze:

    Coraz więcej widać elektrowni wiatrowych i innych niekonwencjonalnych źródeł energii elektrycznej w Polsce. Ludzie dbają o energooszczędne i wydajne ogrzewania w domach, np. pompy ciepła, czy chłodzenie klimatyzacja z najwyższych półek energetycznych co jeszcze bardziej wpływa na ekologiczne wykorzystanie energii pochądzących z ekologicznych elektrowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.