Sposoby na zaparcia

 Zatwardzenie występuje wtedy kiedy wypróżniamy się rzadziej niż raz na trzy dni. Może mieć wiele przyczyn. Bez względu na to jakie są konieczne jest leczenie, aby nie odczuwać dyskomfortu w życiu i cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Jest wiele sposobów na to jak poradzić sobie z uciążliwymi dla nas zaparciami. Część pacjentów z tym problemem decyduje się na środki przeczyszczające. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla zdrowia i nie można ich stosować długotrwale. Na zaparcia dobrze wpływa jedzenia suszonych śliwek ( podaje się je również małym dzieciom, które mają ten problem). Można je stosować również w postaci przetworów, kompotu. Innym dobrym sposobem jest jedzenia siemienia lnianego czy otrąb. Trzeba je wtedy stosować codziennie, regularnie i w dużej ilości. Nie każdy jednak ma je w domu i lubi. Ja oprócz tych naturalnych sposobów polecam jedzenie błonnika jako suplementu diety, aby Twój organizm funkcjonował lepiej. To bardzo dobry, skuteczny i sprawdzony sposób. Nie pozbędziesz się jednak zaparć jeżeli nie zmienisz swoich niewłaściwych przyzwyczajeń żywieniowych. Potrzeba abyś ograniczyła jedzenie czerwonego, smażonego mięsa a wprowadziła do swoich codziennych posiłków więcej warzyw i owoców. Koniecznie pij dużą ilość niegazowanej wody mineralnej. Woda gazowana może powodować wzdęcia i problemy z zaparciem. Warto zadbać o to, aby posiłki były spożywane powoli, spokojnie, w miłej, przyjemnej atmosferze Stres może powodować skurcze jelit i kłopoty z wypróżnieniem. Lekarze pacjentom z zaparciami zalecają codzienny ruch, spacer czy sport, aby poprawić perystaltykę jelit i działanie układu pokarmowego. Jeżeli dużo siedzisz lub polegujesz ( zwłaszcza po obfitych posiłkach) nie działa to korzystnie na trawienie. Zaparcia można leczyć również środkami farmaceutycznymi czy przeczyszczającymi, których jest coraz więcej na rynku. Nie masz jednak gwarancji jakie jest ich oddziaływanie na Twoje zdrowie. Nie mogą ich również stosować kobiety w ciąży, które często miewają problemy z zaparciami. Jest to spowodowane przyrostem macicy, stosowanie w ciąży tabletek z żelazem, częstym polegiwaniem. Najlepiej więc jeżeli pozbędziesz się swoich kłopotów przy pomocy naturalnego sposobu dostarczając swojemu organizmowi jak największe ilości błonnika. Stosowanie błonnika w zaparciach lecz również stabilizuje stężenie glukozy we krwi, obniża poziom złego cholesterolu, oczyszcza organizm z metali ciężkich oraz toksyn.

W organizacji każdego  swojego  dnia  pamiętaj , że zmiana diety, klimatu również może wpływać na Twój biologiczny rytm. Energiczne chodzenie sprzyja wypróżnianiu więc codzienny spacer może pomóc w Twoich dolegliwościach. Staraj się leczyć zaparcia w jak najbardziej naturalny sposób, aby zachować dłużej zdrowie i energię.

Często z zaparciami  dotyczą ludzi otyłych. Organizm ma wtedy problemy trawieniem dużej ilości pokarmów jaką otrzymuje w ciągu dnia. Dobrze jest więc schudnąć stosując właściwą dietę i uzupełniać ją o codzienną porcję błonnika. Jeżeli masz problem z zaparciami jak wielu ludzi i jest to dla Ciebie krępujące możesz spróbować zastosować domowe sposoby, które powinny przynieść ulgę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.