Sprawdzone hodowle kotów brytyjskich

Kot brytyjski krótkowłosy

Koty brytyjskie to rasa ciesząca się ogromną popularnością, także w Polsce. Trudno się temu dziwić, jeśli pod uwagę weźmie się cechy charakterystyczne tych kotów. Dorosłe brytyjczyki mają piękną sylwetkę z niezbyt dużą głową, dość masywnym ciałem i kończynami, a także wyjątkowo przyjemną w dotyku sierścią. Wyróżnia się koty brytyjskie krótkowłose i długowłose. Jednak nie tylko wygląd, ale także charakter tych zwierząt zyskuje im wielu zwolenników.

Charakter kotów brytyjskich

Koty te po osiągnięciu dorosłości odznaczają się statecznym i spokojnym usposobieniem, nie są zbyt skore do szalonych zabaw, choć oczywiście zdarzają się im beztroskie chwile pogoni za piłeczką lub sztuczną myszką. Brytyjczyk bardzo lubi wylegiwać się na kanapie i nie potrzebuje do tego towarzystwa. Spokojnie można go więc zostawić na czas pobytu w szkole czy pracy. Nie trzeba się obawiać, że pozostawiony sam sobie kociak zacznie po swojemu gospodarować i niszczyć rzeczy.

Kot – tylko rasowy

Jednak aby nowy czworonożny domownik posiadał wyżej wymienione cechy, musi pochodzić ze sprawdzonej hodowli. Niestety istnieje całkiem sporo pseudo-hodowli, a pochodzące stamtąd kocięta owszem przypominają wizualnie brytyjczyki, ale z wiekiem może się to zmienić. Podobnie nie można mieć pewności co do charakteru kota. Tylko zwierzę wywodzące się z certyfikowanej hodowli, posiadające kilkupokoleniowy rodowód, całkowicie będzie odpowiadać wzorcowi rasy.

Jak rozpoznać uczciwego hodowcę?

Hodowca, który nie ukrywa pochodzenia kociaków i chętnie pokazuje rodowód, powinien budzić zaufanie. Trzeba dokładnie przyjrzeć się warunkom hodowli – ile koty mają miejsca, czy swobodnie się poruszają, czy mają zapewnione zabawki, drapaki itp. Ważne jest także to, czym hodowca karmi zwierzaki. Uznane hodowle kotów brytyjskich korzystają tylko z profesjonalnych karm. Najlepiej poznać ich nazwę, by po kupnie kociaka karmić go tym samym. Ponadto hodowca dbający o przyszłość kotków również przeprowadzi dokładny wywiad, aby upewnić się, że przyszły właściciel zapewni im komfortowe warunki i należycie o nie zadba.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.