Strona internetowa dla firmy

Głównym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć tworząc strategię wizerunkową opartą o nowe media to: Jak odbiorca (potencjalny klient) może dotrzeć na naszą stronę internetową? Najpopularniejsze sposoby to wyszukiwarki oraz inne strony WWW. Jeśli mowa o pierwszej możliwości to wiodącym serwisem wyszukującym w Polsce jest Google, które zgarnia wciąż ponad 90 procent tortu wszystkich wyszukiwarek. O optymalizacji serwisów dla wyszukiwarek internetowych napisano już wiele – wiadomo: im wyższa pozycja serwisu w Google – tym większa ilość wejść na stronę – większa rozpoznawalność marki i większa sprzedaż. Wciąż jednak tak mało się mówi o wizerunkowym SEO. Czym jest ten termin najlepiej zobrazuje przykład. Otóż, potencjalny klient wpisując nazwę firmy w Google – otrzyma na pierwszej stronie 10 wyników (linków) – a to, co się na nich znajdzie może być najważniejszym elementem widoczności firmy w wyszukiwarkach.

Strona internetowa firmy obok siedziby biura – to wizytówka firmy. Trafia się tutaj częściej niż do siedziby firmy. Strona pełna porad, informacji dla potencjalnych klientów to raj dla internauty (potencjalnego klienta) – możliwość częstszych i dłuższych odwiedzin.

 Firmom nowym, nieznanym, działającym na niszowych lub regionalnych rynkach internet może pomóc wypromować nazwę. Jest to rozwiązanie korzystniejsze niż tradycyjne środki promocji. Wymaga jedynie poświęcenia i wytrwałości.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.