Suplementy diety – czym są i po co się je stosuje?

Suplementy diety to produkty, które stanowią jeden z podstawowych obecnie stosowanych elementów uzupełniających dietę. Suplementy zawierają określone składniki zdrowotne, których ilość oraz rodzaj jest ściśle powiązany z przeznaczeniem ich dla konkretnych odbiorców.

Suplementy diety są brane przez sportowców, dzieci, osoby, które ze względu na wykonywane zadania muszą wykazywać maksymalne skupienie itp. Podstawowym zadaniem suplementów diety jest uzupełnienie diety o składniki, których w organizmie człowiekowi brakuje. Są to głównie witaminy oraz pozostałe składniki egzogenne.

Suplementy diety stały się bardzo popularne kilkanaście lat temu. Brak czasu, nieodpowiednia dieta sprawiły, że organizm siłą rzeczy domagał się określonych grup witamin i minerałów. Ich zapewnienie nie zawsze jest możliwe, a i ludzie coraz rzadziej są chętni spożywać produkty bogate w witaminy – czyli owoce i warzywa. Dlatego uzupełnienie diety przez stosowanie suplementów stało się wygodne i efektywne. Suplementy występują najczęściej w postaci płynów, kapsułek lub tabletek. Powlekanie tabletek suplementowych ma na celu głównie nadanie im walorów smakowych i „śliskości”, które ułatwiają połknięcie tabletki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.