Szklarnie ogrodowe z drewna cedrowego

Szklarnie z drewna cedrowego to piękne konstrukcje, które mogą zdobić ogród przez wiele lat. Drewno cedrowe z którego tworzone są te obiekty, świetnie wytrzymuje trudne warunki atmosferyczne, wilgoć  czy ataki owadów. Szklarnie ogrodowe wykonywane są ręcznie przez najlepszych angielskich stolarzy, którzy cenią sobie dopracowywanie detali, tak bardzo istotnych w całościowym wyglądzie. Produkty są markowe i starannie wykonane, ich cena jest adekwatna do funkcjonalności i wyglądu. Świetnie prezentują się na tle wysokich traw, kwiatów i zielonych żywopłotów liściastych i iglastych, konstrukcje nie powinny być przysłaniane przez wysokie drzewa oraz budynki. Jeśli w ogrodzie sadzimy małe drzewka np. owocowe, musimy wziąć pod uwagę, że z biegiem lat ich system korzeniowy mocno się rozrasta i może uszkodzić fundamenty naszego obiektu. Pamiętajmy, aby należy posadzić je w odpowiedniej odległości, inaczej czeka nas nieprzyjemna niespodzianka.

Szklarnie ogrodowe są swoistymi strażnikami naszych upraw, chronią je przed uszkodzeniami, szkodnikami, poparzeniami i przymrozkami. Nie musimy ich ulepszać, gdyż są tak dopieszczone, że zapewnią nam komfort, mile spędzony czas i obfite plony, dzięki specjalnemu mikroklimatowi tworzącemu się wewnątrz.  Warzywa i owoce z własnej przydomowej uprawy – czemu nie? Stworzone potrawy z własnoręcznych upraw będą smaczniejsze i zdrowsze. Koniec ze zmodyfikowana żywnością, czas na naturalne produkty z domowych upraw.

Pamiętajmy, że szklarnie wymagają odpowiedniej pielęgnacji.  Umyjmy szyby po każdym sezonie, aby nie zakłócać pięknego wyglądu drewna brudnym szkłem. Elementy drewniane nie muszą być poddawane impregnacji, gdyż drewno cedrowe posiada soki, które chronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Cedr to w końcu szlachetna odmiana drewna. Podłoże w szklarni powinno być również porządkowane i czyszczone z odpadów organicznych powodujących rozwijanie się chorób i szkodników.

Zagospodarowanie szklarni we wnętrzu zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Sami zadecydujmy, czy będzie się tam znajdować bezpośrednie podłoże czy półki i stoły z roślinami w doniczkach.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Paola napisał(a):

    Świetny wpis. Dzięki serdeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.