Szkoła kitesurfingu Chałupy – Hel – ekstremalny sport i super wypoczynek

Czy nie marzyłeś nigdy o spełnieniu marzeń w formie latania bądź serfowania po falach, jak na filmach, gdzie akacja obywa się na Miami Beach i poczuć się jak tamci windserferzy? A co jeśli do tego dodano by emocje związane z lataniem, czy wręcz z motolotniarstwem lub spadochroniarstwem? Połączenie właśnie emocji z tych dyscyplin znalazłem będąc na wakacjach na Helu w tej dyscyplinie sportu, o której zaraz opowiem, a ofertę zaproponowała mi przypadkowa firma, gdy szukałem noclegu – szkoła kitesurfingu Kite Zone – Chałupy 3.

Spędzaj aktywnie wakacje z szkołą kitesurfingową

Kite Zone to szkoła kitesurfingu znajdująca się na Półwyspie Helskim, a dokładnie na kempingu Chałupy 3. Jest to szkoła jak się dowiedziałem z wieloletnim doświadczeniem, bo działająca na rynku już od 199 roku i to ciągle prowadzona przez tego samego właściciela i instruktora kite’u Igora Czernika, który jest według mnie stworzony do pracy z ludźmi i szkolenia osób w tym sporcie. Jest to sport uznawany jako ekstremalny i po pierwszych lekcjach na wodzie na pewno byłem o tym przekonany, a po czasie ta trochę strachliwa adrenalina przerodziła się w super zabawę i chęć posiadania jeszcze większych umiejętności.

IKO – odbyj kursy kitesurfingowe według międzynarodowych standardów.

Szkoła Kite oferuje trzy poziomy kształcenia szkoleń według międzynarodowych norm IKO – International Kitesurfing Organization, są to:

 • kurs dla początkujących IKO I, gdzie zajęcia to teoria na lądzie i trochę zapoznania się z wodą,
 • kurs dla początkujących i średnio zaawansowanych, gdzie zajęcia już są na wodzie i kształcimy nawyki i obywamy się lepiej ze sprzętem,
 • oraz kurs dla średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych osób, gdzie w zajęciach na wodzie próbujemy pierwszych swoich skoków na desce kitesurfingowej z balonem.

Szczegółowo kursy kitesufingu opisane są na stronie szkoły Kite Zone oraz codziennie przy pomocy konta na facebook’u oglądam co się u nich dzieje.

Kursy kitesurfingu - Kitesurfing Hel

Kursy kitesurfingu – Kitesurfing Hel

Firmy i grupy – szkoła kitesurfingu i inne sporty wodne jako forma integracji

Kite Zone to nie tylko kitesurfing to także inne sporty wodne, jakie oferuje ta firma. W ofercie dla firm z tego co zapamiętałem i zobaczyłem na własne oczy, są świetne sporty i każdy kto wracał z integracji na wodzie był w super humorze. Są to:

 • windserfing,
 • katamarany,
 • wakeboarding,
 • parasiling,
 • narty wodne,
 • skutery wodne,
 • motorówki RIB,
 • ciągle nowa oferta.

Jeżeli chodzi o nocleg to były tam super domki holenderskie oraz kto chciał mógł rozbić swój namiot, czy postawić swój wóz kempingowy na terenie. Dostępne były smaczne posiłki w barze Kite Surf. Także na miejscu jest serwis kitesurfingu, gdyby coś ci się zepsuło z osprzętu lub można w sklepie Rip Curl kupić od razu nowe rzeczy.

Na ich stronie są ekscytujące zdjęcia z kursów, gdy je zobaczycie na pewno będziecie chcieli spróbować tak jak ja to uczyniłem i już nie mogłem się oderwać od tego sportu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.