Szybki kredyt gotówkowy na nieplanowane wydatki

szybkie kredyty gotówkowe

Szybka pożyczka gotówkowa na pilne wydatki

Kredyt gotówkowy to najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny rodzaj kredytu. Uzyskane pieniądze możemy wydać praktycznie na każdy cel. Oczywiście jeżeli nie jest powiązany z zakupami na raty, tutaj wydatkowanie środków jest powiązane z konkretnym nabytkiem. Na rynku finansowym panuje bardzo duża konkurencja, dzięki czemu możemy przebierać w ofertach, a formalności z roku na rok stają się prostsze.

Nie wszystkie kredyty gotówkowe są szybkie

Szybkość udzielenia pożyczki bywa mocno zróżnicowana i jest mocno uzależniona od powiązanych formalności. Będąc klientem banku z nieposzlakowaną historią kredytową możemy liczyć nawet na kredyt od ręki, często wypłacany jeszcze tego samego dnia. Zazwyczaj czas w jakim kredyt zostanie przyznany nie powinien przekroczyć 3 dni, w bardziej skomplikowanych wypadkach, tygodnia. Możemy również otrzymać propozycję kredytu od ręki bez wcześniejszego wniosku, na podstawie analizy naszego konta bankowego. Ogólnie rzecz biorąc, skorzystanie z oferty macierzystego banku, takiego do którego wpływają nasze dochody może wszystko znacząco przyspieszyć. Niestety ceną za to będzie konieczność zaakceptowania warunków i kosztów, po rezygnacji z poszukiwania konkurencyjnej oferty.

O mały kredyt dużo łatwiej

Ilość formalności jest mocno uzależniona od kwoty o jaką wnioskujemy. Solidny klient otrzyma niewielkie sumy bez większego kłopotu. W przypadku sporych kwot będzie potrzebne szerokie udokumentowanie dochodów, niezbędne do wyliczenia naszej zdolności kredytowej. Banki oferują kwoty od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych. Limit jaki będzie dla nas dostępny wynika z naszej osobistej zdolności i wiarygodności kredytowej. Aby wyliczyć nasze możliwości bank weźmie pod uwagę bardzo wiele czynników. Do nich możemy zaliczyć stan cywilny, posiadane osoby na utrzymaniu, posiadane nieruchomości i ruchomości. Na wysoką ocenę zdolności mogą liczyć osoby zatrudnione na umowę o pracę w pełnym wymiarze.

Dłuższy czas spłaty – mniejsza rata

Czas spłaty może wynieść od kilku miesięcy do kilku lat. Pożyczkę możemy oddawać w ratach równych bądź malejących. Ta druga forma spłaty pozawala zaoszczędzić na odsetkach i daje większy komfort pod koniec okresu kredytowania. Dłuższy czas spłaty ma oczywiście przełożenie na wielkość rat, przy małych dochodach dłuższy okres będzie wygodniejszy. Często banki dają możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania, chociaż niektóre mogą żądać za to rekompensaty. Do umowy pożyczki jest dołączany harmonogram spłaty, czyli zestawienie terminów i wysokości wpłat poszczególnych rat. Pozwala zaplanować domowy budżet i mieć pełną kontrolę na terminowością spłaty.

Ubezpieczenie kredytu – warto przemyśleć

Biorąc kredyt gotówkowy możemy zostać zobowiązani do zawarcia ubezpieczenia, chroniącego prawidłową spłatę w przypadku utraty pracy lub zdrowia. Powinniśmy się zapoznać z OWU(ogólnymi warunkami ubezpieczenia), przy satysfakcjonujących warunkach warto ubezpieczyć się też dobrowolnie. Da nam to większy komfort spłaty i poczucie spokoju. Nie powinniśmy traktować tego jako kolejnej zbędnej formalności, a w przypadku kłopotów warto skorzystać z gwarantowanej ochrony. Jeżeli ubezpieczenie jest dobrowolne musimy sami zdecydować czy jest nam potrzebne.

Pożyczka pozabankowa czy kredyt gotówkowy?

Czasami ciężko sprostać wymaganiom banków, zwłaszcza przy bardzo pilnych potrzebach. W takich sytuacjach alternatywą i źródłem pomocy mogą być parabanki. Udzielają pożyczek na nawet bardzo niewielkie kwoty w bardzo krótkim czasie. Także historia kredytowa ma dla nich mniejsze znaczenie. Natomiast wadą pożyczek pozabankowych, zwanych kolokwialnie kredytami pozabankowymi jest dość wysoki koszt. Istnieją dwie podstawowe formy takich pożyczek: chwilówki i pożyczki ratalne. W przypadku tej pierwszej możemy często liczyć na promocję dla nowych klientów i uzyskać pożyczkę za darmo jeżeli spłacimy zobowiązanie w terminie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.