Czy tabletki odchudzające naprawdę działają?

Piękna, smukła sylwetka, dobre zdrowie i samopoczucie, satysfakcja ze swojego życia – każdemu się to marzy, jednak aktualny tryb życia sprawia, że coraz trudniej to osiągnąć. Nie mamy czasu na gotowanie posiłków z surowych produktów, więc coraz częściej wybieramy mrożonki i fast foody. Nie mamy czasu na spacer, nawet do pobliskiego sklepu podjeżdżamy samochodem. Zamiast wody pijemy słodkie napoje, do tego w weekend alkohol, czasem papierosy, między posiłkami batonik. Nagle zdajemy sobie sprawę, że ulubione spodnie są o wiele za małe, za to coraz trudniej nam schylić się i zawiązać sznurowadło. Na szczęście wystarczy stosować się do kilku bardzo prostych zasad, by zwalczyć dodatkowe kilogramy i powrócić do swojej najlepszej sylwetki.

Warto spróbować

Przede wszystkim rozpoczynając odchudzanie nie powinniśmy wierzyć reklamom, które zapewniają nas, że po zjedzeniu paczki tabletek odchudzających będziemy w ciągu tygodnia szczupli i młodzi. Owszem, najlepsze tabletki na odchudzanie faktycznie się w stanie pomóc nam w walce z kilogramami, jednak musimy zachować zdrowy rozsądek. Na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów preparatów i powinniśmy dopasować je do naszych oczekiwań, trybu życia, a także tego, z czym mamy największy problem.

Przede wszystkim zdrowy rozsądek

Nawet najdroższe i najbardziej rekomendowane tabletki na odchudzanie nie zadziałają, jeżeli popijemy je litrem coca-coli i zagryziemy hamburgerem. Preparaty hamujące łaknienie sprawią, że zjemy mniej, będziemy czuli się syci i nie będziemy mieli ochoty na czekoladę przed obiadem, ale to, czy na ten obiad zjemy rybę i sałatę czy też kebaba i frytki zależy już od nas. Inne preparaty odchudzające powstrzymają wchłanianie tłuszczów, jednakże nie wtedy, jeżeli trzykrotnie przekroczymy ich dzienną dawkę. Spalanie tkanki tłuszczowej także możemy znacznie przyspieszyć, ale tabletki nie wyjdą za nas na spacer, nie wybiorą schodów zamiast windy, ani też nie wykupią karnetu na basen. Musimy pamiętać, że preparaty odchudzające wspomagają to, co my robimy – jeżeli nie będziemy robić nic, nie schudniemy. Także jeżeli mamy genetyczne skłonności do zaparć, mamy słabą przemianę materii, możemy pomóc sobie zażywając kapsułki przyspieszające ów proces – medycyna i medycyna naturalna potrafią dziś zdziałać dla nas naprawdę wiele, musimy sobie tylko uświadomić, że wciąż wiele zależy od nas.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.